
Kenneth Branagh nie wyreżyseruje filmu biograficznego o legendarnym zespole muzycznym Bee Gees. Na tym stanowisku zastąpił go John Carney, twórca takich filmów, jak „Once” czy „Młodzi przebojowi”. Obsadzonego wcześniej w roli scenarzysty Bena Eltona zamieniono natomiast na Johna Logana, autora nominowanych do Oscara skryptów do „Gladiatora” i „Aviatora”.
Film o brytyjskiej grupie muzycznej powstanie dla studia Paramount Pictures. Produkcją przedsięwzięcia zajmie się Graham King z GK Films wraz z Amblin, a za pośrednictwem Sister nad obrazem pracować będą: Elisabeth Murdoch, Stacey Snider i Jane Featherstone. Barry Gibb (jedyny żyjący członek Bee Gees), który pracował nad docenionym dokumentem HBO pt. „How Can You Mend a Broken Heart” jest zaangażowany w prace nad projektem fabularnym i będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.
Może zainteresuje Was: Król rock and rolla wkracza na duży ekran. Pierwszy zwiastun filmu „Elvis”
Zespół Bee Gees został założony w 1958 roku przez trzech braci Robina, Barry’ego i Maurice’a Gibbów. Grupa odnosiła sukcesy już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, ale jej największa popularność przypadła na drugą połowę lat 70. Zespół Bee Gees stał się wówczas jednym z najpopularniejszych zespołów w świecie muzyki rozrywkowej. Sukces grupie przyniosła ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Gorączka sobotniej nocy”. W 1997 roku zespół Bee Gees dołączył do muzeum Rock and Roll Hall of Fame.
Źródło: Deadline / Zdj. Getty Images, Hulton Archive