Znamy pierwsze wyniki oglądalności Paradoks Cloverfield i Altered Carbon

Netflix udostępnił pierwsze wyniki oglądalności Paradoks Cloverfield i Altered Carbon. Obie produkcje cieszą się sporym zainteresowaniem subskrybentów platformy. 

Agencja badawcza Nielsen na zlecenie Netflixa przeprowadziła badania mające na celu zmierzenie dotychczasowej liczby widzów Paradoks Cloverfield i Altered Carbon. Wyniki dotyczą jedynie odbiorców, którzy obejrzeli produkcje na terenie Stanów Zjednoczonych i przedstawiają się następująco: 

Paradoks Cloverfiled w przeciągu trzech dni od momentu premiery został obejrzany przez 2,8 mln osób, natomiast po pięciu dniach liczba ta wzrosła do ok. 5 mln. Liczby te nie są imponujące, jeśli porównamy je np. z Bright, który już po trzech dniach emisji przyciągnął przed ekrany telewizorów ponad 11 mln widzów. Warto jednak zwrócić uwagę, że premiera Paradoks Cloverfiled była niespodziewana i odbyła się w niedzielę, w związku z czym wynik uzyskany przez film można uznać za zadowalający. 

Jeśli chodzi o Altered Carbon, to po trzech dniach od premiery obejrzało go ok. 3,7 mln Amerykanów, natomiast po tygodniu liczba to wyniosła 5,9 mln osób. Serial cieszy się jednak wysoką, ogólnoświatową popularnością i można przypuszczać, że jego ogólna liczba widzów jest dużo większa. 

źródło: Variety / Netflix / Nielsen Media Research