Zobaczcie Marię Dębską jako Kalinę Jędrusik. Pierwszy teaser filmu „Bo we mnie jest seks”

Dystrybutor najnowszego filmu Katarzyny Klimkiewicz, który opowiadać będzie o fragmencie życia kultowej polskiej aktorki z czasów PRL-u udostępnił dziś pierwszą zapowiedź obrazu.

Zobaczcie jak prezentuje się Maria Dębska w roli Kaliny Jędrusik w poniższym klipie:

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe.

Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).

Film trafi do kin 12 listopada tego roku. Wcześniej wyświetlany będzie na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie weźmie udział w Konkursie Głównym

Źródło: Youtube / Zdj. Bartosz Mrozowski / Next Film