Zwycięzca 46. FPFF w Gdyni z oficjalną datą premiery kinowej

Tegoroczny laureat Złotych Lwów, czyli obraz pt. „Wszystkie nasze strachy” doczekał się oficjalnej daty premiery kinowej. Film w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta trafi do polskich kin już 5 listopada 2021 roku.

Oprócz najważniejszej nagrody tegorocznej edycji gdyńskiego festiwalu film zdobył jeszcze cztery nagrody, w tym jedną indywidualną, bowiem w kategorii Najlepsze zdjęcia nagrodzony został jeden z reżyserów, Łukasz Gutt. Do pozostałych wyróżnień należą: Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Dziennikarzy oraz Nagroda Specjalna zwana Don Kichotem, czyli Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Opis filmu „Wszystkie nasze strachy” przedstawia się następująco: Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem.

W obsadzie „Wszystkich naszych strachów” występują m.in. Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Oskar Rybeczek, Jacek Poniedziałek, Agata Łabno oraz Jowita Budnik.

Zdj. Kino Świat / Jarosław Sosiński