Aktorskie filmy krótkometrażowe o Obcym - mamy zwiastun i opisy!

Studio 20th Century Fox jeszcze w ubiegłym roku zapowiadało, że z okazji 40. rocznicy premiery kultowego już filmu "Obcy" w reżyserii Ridleya Scotta przygotuje dla fanów porcję nowych materiałów oddających hołd produkcji, która rozpoczęła jedną z najpopularniejszych franczyz na świecie. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że jednym z owych materiałów będzie seria krótkometrażowych filmów, które doczekały się właśnie pierwszego zwiastuna. Zobaczcie sami.

W momencie, gdy przyszłość franczyzy Obcego cały czas pozostaje niejasna, w tym roku obchodzimy 40. rocznicę premiery pierwszego filmu, który wyreżyserował Ridley Scott. Z tej okazji studio 20th Century Fox przygotowało dla fanów serii sześć nowych filmów krótkometrażowych, które mają poszerzyć świat Obcego o kolejnych bohaterów i rozwinąć mitologię tytułowego Ksenomorfa.

Filmy zostały przygotowane przez firmę Tongal, do której spłynęło ponad 550 zgłoszeń od filmowych twórców, z których wybrała sześć projektów do rozwinięcia i realizacji. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun oraz zapoznać się z oficjalnymi streszczeniami każdego filmu.

Produkcje będą emitowane od 29 marca co tydzień za sprawą portalu IGN.

  • Alien: Alone — jedyny członek załogi na pokładzie opuszczonego statku Otranto spędził na nim już rok, próbując utrzymać się przy życiu i nie stracić kontroli nad statkiem, który powoli zaczyna się rozpadać. Po odkryciu ukrytego ładunku ryzykuje wszystko, by zasilić zepsuty statek i wyruszyć ku poszukiwaniu ludzkiego życia. Scenariusz i reżyseria Noah Miller.
  • Alien: Containment — czterech ocalałych krąży po kosmosie w małej kapsule ratunkowej, próbując zebrać szczegóły dotyczące wybuchu, który doprowadził do zniszczenia ich statku. Jak się jednak okazuje największe zagrożenie czeka ich ze strony jednego z ocalałych. Scenariusz i reżyseria Chris Reading.
  • Alien: Harvest — załoga uszkodzonego statku rolnego ma tylko kilka minut na dotarcie do wahadłowca ewakuacyjnego. Czujnik ruchu jest ich jedynym narzędziem nawigacyjnym, który może doprowadzić ich do bezpiecznego miejsca i uniknąć spotkania z tajemniczą istotą terroryzującą załogę. Reżyseria Benjamin Howdeshell.
  • Alien: Night Shift — załoga kosmicznego statku transportowego postanawia zatrzymać się w magazynie kolonii, by odpocząć. Gdy stan dowódcy pogarsza się, młody pracownik zaopatrzenia będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Scenariusz i reżyseria Aidana Breznicka.
  • Alien: Ore — Lorraine pracowniczka kolonii na górniczej planecie, pragnie polepszyć życie swojej córki i wnuków. Kiedy na jej zmianie dochodzi do odkrycia zwłok jednego z górników, Lorraine będzie musiała wybrać między ucieczką a walką o zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie.
  • Alien: Specimen — podczas nocnej zmiany w szklarni na rolniczej kolonii, Julie robi wszystko, co w jej mocy, aby odnaleźć podejrzane próbki gleby, które wpłynęły na jej psa laboratoryjnego. Podczas jej małego dochodzenia laboratorium niespodziewanie przechodzi w stan pełnej izolacji, a bohaterka zostaje uwięziona w środku. Julie nie zdaje sobie sprawy, że z tajnego laboratorium uciekł Obcy, z którym stoczy walkę o przetrwanie. Scenariusz i reżyseria Kelsey Taylor.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. 20th Century Fox