Avengers: Endgame - oto oficjalny opis fabuły

Oficjalny opis fabuły filmu Avengers: Endgame został w końcu oficjalnie ujawniony. Wielkie widowisko zawita do kin już za dwa i pół miesiąca, a streszczenie fabuły zapowiada wielkie emocje i coś, czego spodziewaliśmy się od dnia premiery Wojny bez granic. Poznajcie szczegóły.

Pierwsze streszczenie fabuły ujawnił australijski oddział Disneya, który umieścił go na swojej oficjalnej stronie.

Po wyniszczających wydarzeniach z filmu Avengers: Wojna bez granic, wszechświat pozostaje w ruinie w wyniku działań Szalonego Tytana, Thanosa. Z pomocą ocalałych sojuszników Avengers muszą jeszcze raz połączyć swoje siły, aby cofnąć działania Thanosa i raz na zawsze bez względu na konsekwencje przywrócić porządek we wszechświecie.

Ten krótki opis fabuły potwierdza lub przynajmniej sugeruje kilka fabularnych rozwiązań, które zobaczymy w czwartej części Avengers. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że Avengersi będą starali się odwrócić działania Thanosa, co z kolei można traktować jako sugestie, że w filmie zobaczymy podróże w czasie lub podróże między wymiarami. Możemy też wysnuć przypuszczenie, że odwrócenie czynów Thanosa niektórzy z bohaterów będą musieli przypłacić życiem, co może sugerować fragment: "raz na zawsze bez względu na konsekwencje przywrócić porządek we wszechświecie".

W opisie nie pojawia się jednak żadna wzmianka o innym wielkim zagrożeniu, które według wielu plotek miało wprowadzić w czwartej części Avengers nowego przeciwnika do świata Marvela. Plotki mówiły między innymi o Galactusie lub Annihilusie, władcy Strefy Negatywnej.

Avengers 4 trafi do kin 26 kwietnia 2019 roku. W rolach głównych na pewno wystąpią takie gwiazdy: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Peter Dinklage i Josh Brolin. Reżyserią filmu zajmują się bracia Anthony i Joe Russo.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel