Avengers: Koniec gry i Kapitan Marvel - kiedy polskie premiery na Blu-ray?

W kinach od ubiegłego piątku możecie oglądać kolejne widowisko MCU, tym razem opowiadające o nowej superbohaterce Kapitan Marvel. W kwietniu do kin zawita z kolei czwarta część serii Avengers, która będzie kontynuacją zeszłorocznej "Wojny bez granic" i zwieńczeniem historii opowiadanej przez ponad 10 lat. Kiedy obydwa z tytułów zawitają na fizyczne nośniki? Właśnie poznaliśmy przybliżone daty premier.

Sklep Gandalf.com.pl uruchomił dzisiaj pre-ordery na wydania Blu-ray z filmami "Kapitan Marvel", którego przybliżoną datę premiery wyznaczono na 15 lipca, oraz "Avengers: Koniec gry", który według sklepu ma zagościć na fizycznych nośnikach 1 września. Nie są to oczywiście oficjalne daty premier potwierdzone przez dystrybutora, którym w tym przypadku będzie Galapagos, ale analizując to, w jakich odstępach na polskim rynku ukazywały się poprzednie filmy Marvela, możemy stwierdzić, że właśnie w tych okresach powinny debiutować wydania z tegorocznymi hitami studia.

Najłatwiej kalendarz polskich wydań Blu-ray z filmami Marvela można w tym przypadku przeanalizować na przykładzie filmu "Avengers: Wojna bez granic", który debiutował w kinach 26 kwietnia 2018 roku, a na Blu-ray i Blu-ray 3D zagościł w polskich sklepach 5 września. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę, że czwarta część cyklu o przygodach popularnej drużyny superbohaterów wejdzie do kin 25 kwietnia, jej data premiery na fizycznych nośnikach powinna przypadać właśnie na początek września. Nietrudno więc policzyć, że premierę kinową od premiery wydań Blu-ray dzieli około 19 tygodni, a według daty sugerowanej przez sklep Gandalf mniej więcej tyle samo czasu upłynie od kinowej premiery "Kapitan Marvel" do momentu, w którym film powinien zagościć na Blu-ray.

Przy okazji pojawienia się wspomnianych zapowiedzi na sklepie Gandalf.com.pl, warto zwrócić uwagę na fakt, że jak na razie film "Kapitan Marvel" nie doczekał się jeszcze zapowiedzi wydania Blu-ray 3D, które ma otrzymać film "Avengers: Koniec gry". Jest jeszcze oczywiście zbyt wcześnie, aby sądzić, że nowa superbohaterka MCU nie doczeka się na naszym rynku wydania Blu-ray 3D, ale warto przypomnieć, że ostatni film studia, jaki gościł na naszym rynku, czyli "Ant-Man i Osa" doczekał się jedynie wydania Blu-ray w 2D.

źródło: Gandalf.com.pl / zdj. Marvel