Bryan Singer zostaje reżyserem Czerwonej Sonji pomimo oskarżeń o molestowanie

O filmowych przygodach Czerwonej Sonji słyszy się już od dawna, a od września ubiegłego roku z projektem związany jest Bryan Singer, który dla przedstawicieli studia Millennium był jedynym słusznym wyborem na stanowisko reżysera. Wygląda na to, że włodarzom studia naprawdę zależy na tym, żeby to właśnie Singer stanął za kamerą filmu, bo ich decyzji nie zmieniły nawet kolejne doniesienia o oskarżeniach o molestowanie kierowane pod adresem Singera. Poznajcie szczegóły.

Oskarżenie dopuszczenia się gwałtu oraz molestowania nieletnich ciągną się za Singerem już od dłuższego czasu, ale wielu uważało, że nowe oskarżenia, które ujawnił niedawno serwis The Atlantic, w końcu doprowadzą do tego, że długoletni reżyser serii X-Men wyląduje na czarnej liście Hollywood. Jak na razie jednak nic na to nie wskazuje, bo pomimo oskarżeń o kontakt seksualny z nieletnimi dyrektor generalny Millennium Films i producent filmu Czerwona Sonja, czyli Avi Lerner wydał oświadczenie, z którego wynika, że studio nie zamierza zrezygnować z zatrudniania Singera.

Nadal pracuję nad rozwijaniem filmu Czerwona Sonja i Bryan Singer nadal jest związany z tym projektem. Bohemian Rhapsody (ostatni film Singera) zarobił ponad 800 milionów dolarów, co czyni go najlepiej zarabiającym dramatem w historii kina i świadczy o niezwykłej wizji i błyskotliwości Singera. Istnieje różnica pomiędzy fałszywymi plotkami a rzeczywistością. Jestem zadowolony z wyboru reżysera, a w Stanach Zjednoczonych ludzie są uznawani za niewinnych, dopóki nie udowodni się im winy.

Bez względu na słuszność zarzutów kierowanych pod adresem Singera jego zatrudnienie jest dla studia niezmierne ryzykownym posunięciem. Tym bardziej że reżyser został zwolniony ze stanowiska reżysera filmu Bohemian Rhapsody nie tylko ze względu na oskarżenia o molestowanie, ale również w obliczu narastającego konfliktu z aktorami.

Scenariusz do filmu napisał Ashley Edward Miller odpowiadający za historię w filmach Thor i X-Men Pierwsza klasa. Producentami nowego filmu z Czerwoną Sonją będą Joe Gatta, Mark Canton, Courtney Solomon, Christa Campbell, Lati Grobman i Luke Lieberman, do którego należą prawa do postaci.

Literacki pierwowzór postaci Czerwonej Sonji stworzył w latach 30. ubiegłego wieku Robert E. Howard. Postać została przeniesiona na karty komiksu w 1973 roku przez scenarzystę Roya Thomasa oraz rysownik Barry'ego Smitha. W 1985 roku bohaterka doczekała się natomiast swojego kinowego filmu, w którym główne role zagrali Brigitte Nielsen i Arnold Schwarzenegger.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. MGM/UA Entertainment Company