Bryan Singer zwolniony ze stanowsiska reżysera Bohemian Rhapsody

Jak donoszą amerykańskie portale, producenci ze studia 20th Cetury Fox, którzy odpowiadają za film Bohemian Rhapsody będący biografią brytyjskiego zespołu Queen, zwolnili z posady reżysera Bryana Singera.

Jako oficjalny powód zwolnienia podaje się narastający konflikt pomiędzy Singerem a obsadą filmu, w tym między innymi Ramim Malekiem, wcielającym się w postać Freddiego Mercury'ego. Producenci twierdzą również, że reżyser kilkukrotnie nie pojawiał się na planie i nie wrócił do swoich obowiązków po przerwie z okazji Święta Dziękczynienia, co poskutkowało zatrzymaniem prac i ostatecznie przesądziło o jego zwolnieniu.

W swoim oficjalnym oświadczeniu dla Deadline.com Bryan Singer odpowiada na zarzuty, twierdząc, że ze względu na zły stan zdrowia jednego z rodziców sam poprosił studio o trochę wolnego, argumentując to również faktem, że prace na planie zostały już prawie zakończone. Reżyser dementuje również plotki o jego konflikcie z główną gwiazdą produkcji, bowiem według niego jak dotąd wspólnie z aktorem potrafili znaleźć porozumienie przy kreatywnych sporach.

Nie wiemy jeszcze, kto zastąpi Singera na stołku reżyserskim i czy wpłynie to na przesunięcie daty premiery, którą zapowiedziano na grudzień 2018 roku.

Przypominamy, że scenariusz do filmu stworzył Anthony McCarten. W członków zespołu Queen wcielają się: Rami Malek, Joe Mazzello, Ben Hardy oraz Gwilym Lee.

źródło: Comingsoon.net / Deadline.com / Hollywoodreporter.com / 20th Cetury Fox / zdj. EW.com