Co nowego na 4K UHD? - Filadelfia z polską wersją, Rambo, Na krawędzi i inne

Dobiegający końca tydzień upłynął nam pod znakiem kina akcji z Sylvestrem Stallonem za sprawą zapowiedzi wydań 4K UHD z trylogią Rambo i filmu Na krawędzi, ale pojawiło się też kilka innych, równie interesujących zapowiedzi, które znajdziecie w nowym wpisie z serii „Co nowego na 4K UHD?”.

Filadelfia z polskimi napisami, a Mission: Impossible Fallout już w grudniu?

Przegląd nowości w świecie 4K UHD warto zacząć od informacji, że na amerykańskim rynku pojawiła się nieoficjalna jeszcze data premiery wydań z szóstą częścią serii Mission: Impossible, która sugeruje, że film zagości w sklepach na Blu-ray i 4K UHD 4 grudnia.

Jednak jedną z najistotniejszych informacji tego tygodnia jest obecność polskiej wersji językowej w amerykańskim wydaniu 4K UHD z filmem Filadelfia, które niedawno pojawiło się na Amazon.com. Premierę wydania zapowiedziano na 27 listopada, a ujawniona specyfikacja zdradza, że na krążku obecne będą polskie napisy. Oprócz tego na amerykańskim Amazonie ruszył pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Night School, ale jego data premiery nie została jeszcze ujawniona.

91GZ+JuLh+L._SL1500_.jpg

Ponadto zyskaliśmy potwierdzenie, że w Stanach Zjednoczonych film Superman z 1979 roku z Christopherem Reeve'em w roli głównej zawita na 4K UHD już 6 listopada, a na płycie znajdziemy dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Dzień wcześniej film dostępny będzie w Wielkiej Brytanii – jego pre-order wystartował już na Zavvi.com.

Sylvester Stallone podbija rynek 4K UHD

Potwierdzono również, że 13 listopada nakładem dystrybutora Lionsgate ukażą się wydania 4K UHD z trzema filmami z serii Rambo. Na wszystkich trzech płytach obecna będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 5.1 oraz obraz w systemie HDR10. Podobnie jak w przypadku Supermana, dzień wcześniej wydania 4K UHD zadebiutują w Wielkiej Brytanii. Pre-ordery wystartowały już na Zavvi.com i Amazon.co.uk: Rambo: Pierwsza krewRambo II i Rambo III. Najwcześniej, bo już 8 listopada, Rambo pojawi się w Niemczech, gdzie oprócz standardowych wydań w plastikowych opakowaniach dostępny będzie zbiorczy steelbook ze wszystkimi częściami trylogii. Oprócz tego w Niemczech pojawił się jeszcze pre-order na tamtejsze wydane z filmem Filadelfia (premiera 29 listopada).

  

W Wielkiej Brytanii oficjalnie zapowiedziano też edycję 4K UHD z filmem Na krawędzi, która zadebiutuje w sklepach 12 listopada. Na płycie umieszczona zostanie oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10. Pre-order wystartował jednocześnie na Zavvi.com i Amazon.co.uk. W międzyczasie pojawiły się jeszcze pre-ordery na wydanie 4K UHD z filmem Johnny English: Nokaut, który od 21 września można oglądać w polskich kinach, wznowienie wydania 4K UHD z filmem Nowy początek, które otrzymało nową okładkę i trafi do sprzedaży 19 listopada, wznowienie trylogii nowej serii Planeta małp (premiera 29 października) oraz zbiorcze wydanie z trylogią Matrixa (premiera 29 października) – w wydaniu znajdziemy polską wersję jęzkową w każdej z trzech części, a pre-order ruszył już na Zavvi.com i Amazon.co.uk.

Teksańska masakra piłą mechaniczną w kolekcjonerskim wydaniu na 4K UHD

Za sprawą ujawnionej specyfikacji do angielskiego wydania 4K UHD z filmem Pierwsza noc oczyszczenia otrzymaliśmy potwierdzenie, że na płycie znajdziemy polskiego lektora i napisy. Wcześniej informowaliśmy Was, że polska wersja obecna będzie także we francuskiej edycji z filmem.

Sporo pre-orderów wystartowało też na francuskim rynku wydawniczym. Zaliczają się do nich wspomniana już dzisiaj pozycja Na krawędzi (premiera 5 grudnia), a także steelbooki z filmami Oni żyją, Ucieczka z nowego Jorku i Książę ciemności (5 grudnia), zbiorcze wydanie serii Bez litości (17 grudnia), pakiet filmów G.I. Joe ( 5 grudnia), Grinch: Świąt nie będzie (5 grudnia), Wojownicze Żółwie Ninja (premiera 5 grudnia) oraz wydania z filmami Polowanie Na Czerwony Październik, Jack Reacher i Jack Ryan: Teoria chaosu – premiera również 5 grudnia.

Na włoskim Amazonie pojawił się natomiast pre-order na kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z kultowym horrorem Teksańska masakra piłą mechaniczną, w którym znajdziemy trzy płyty: 4K UHD z filmem, Blu-ray z filmem oraz Blu-ray z materiałami dodatkowymi. Jego premierę zapowiedziano na 22 listopada. Przegląd zagranicznych rynków zamykają pre-ordery z wydaniami 4K UHD filmów Iluzja i Iluzja 2, które pojawią się w Hiszpanii 7 listopada.

916dDvMzNQL._SL1500_.jpg

Na polskim rynku nie pojawiły się w ostatnich dniach żadne zapowiedzi wydań na kolejne miesiące, ale za sprawą Empiku dowiedzieliśmy się, że 18 października wraz z premierą fizycznych wydań z filmem Jurassic World: Upadłe Królestwo do sprzedaży trafi zbiorcze wydanie 4K UHD z pierwszą i drugą częścią serii.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.Sony Pictures / Lionsgate / Studio Canal