Dolby Vision trafi na Xbox One S i Xbox One X

Microsoft poinformował, że od wczoraj (11 lipca) rozsyłana jest aktualizacja, która wprowadza na konsole Xbox One S i Xbox One X obsługę formatu obrazu Dolby Vision.

Aktualizacja 2: Microsoft niestety wycofał się ze słów rzecznika odnośnie do wsparcia Dolby Vision dla płyt Ultra HD Blu-ray.

Aktualizacja: W rozmowie z CNET rzecznik Microsoftu potwierdził, że wsparcie dla formatu Dolby Vision dla materiałów odtwarzanych z płyt 4K UHD Blu-ray zostanie wprowadzone wraz z jesienną aktualizacją przeznaczoną dla wszystkich użytkowników.

Obsługa Dolby Vision pojawia się na konsolach wraz z aktualizacją systemową o numerze 1810. Aktualizacja systemu dostępna jest początkowo wyłącznie dla osób należących do Xbox Insiders i w ciągu najbliższych tygodni powinna trafić do każdego z członków tego programu dla testerów.

Niestety, w tej aktualizacji obraz DV obsługiwany jest jedynie w aplikacji Netflix. Nie uświadczymy na razie wsparcia systemu Dolby Vision w grach czy w filmach odtwarzanych z fizycznych płyt Ultra HD Blu-ray.

Można zatem spodziewać się, że aktualizacja umożliwiająca odtwarzanie obrazu w Dolby Vision zawita u wszystkich użytkowników w czwartym kwartale bieżącego roku. Będzie to już kolejny krok firmy Microsoft w dążeniu do stworzenia ze swoich konsol pełnoprawnych urządzeń dla kinomanów, bo, jak wiemy, Xbox obsługuje już dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10.

źródło: News.xbox.com /zdj. Microsoft / Dolby