James Gunn podzieli uniwersum DCEU na dwie części?

Wiemy, że James Gunn będzie odpowiadał za stworzenie scenariusza i reżyserię nowych przygód filmowego Legionu Samobójców, ale może się okazać, że ostatecznie twórca „Strażników Galaktyki” będzie miał zdecydowanie większy udział przy tworzeniu filmowego uniwersum DC Comics. Poznajcie szczegóły.

Pojawiły się kolejne pogłoski, że Warner Bros. chce zrestartować swoje filmowe uniwersum DC Comics, oddzielając się grubą kreską od nieudanych produkcji pokroju „Batman v Supermam” czy „Liga Sprawiedliwości” i zacząć tworzyć nowe uniwersum, w którym ciągłość fabularna zostanie utrzymana tylko w przypadku solowych projektów przedstawiających przygody bohaterów, takich jak Aquaman i Wonder Woman. Nowe projekty pokroju filmów „The Batman” i „Supergirl” mają być natomiast całkowicie odcięte od poprzednich filmów i podążać w nowym kierunku.

Pojawiają się pogłoski, że swój udział w przywróceniu filmowego uniwersum DC na właściwe tory ma mieć nie kto inny jak sam James Gunn. Mówi się, że reżyser „Legion Samobójców 2” jest już związany z kilkoma kolejnymi projektami jako ich producent i będzie w ten sposób nadzorował kształtowanie się nowego świata DCEU.

W najbliższych latach studio Warner Bros. chce skupić się na tworzeniu solowych produkcji, ale James Gunn ma podobno dopilnować, aby w przyszłości w jakiś sposób doszło do połączenia dwóch odrębnych gałęzi uniwersum. Nową linię ma rozpocząć trylogia o Batmanie przygotowywana przez Matta Reevesa, a do Mrocznego Rycerza dołączy także Supergirl, która stworzy podwaliny pod pojawienie się nowego Supermana. Drugą część uniwersum cały czas będą tworzyły kontynuacje serii „Wonder Woman”, „Aquaman”, a także „Birds of Prey” i „Legion Samobójców 2”. Każdy z tych projektów ma jednak być zupełnie samodzielną produkcją starającą się unikać powiązań z wcześniejszą częścią uniwersum.

Oczywiście jak na razie informacje te musimy traktować jedynie w formie plotek, które nie zostały w żaden sposób oficjalnie potwierdzone przez studio.

źródło: Wegotthiscovered.com / Warner Bros. / DC