James Gunn wyreżyseruje Suicide Squad 2?

Po tym, jak Marvel zdecydował o zerwaniu współpracy z Jamesem Gunnem, wydawało się, że reżyser może mieć problem ze znalezieniem kolejnego pracodawcy. Tymczasem w sieci pojawiły się informacje, że twórca Strażników Galaktyki prowadzi rozmowy na temat zajęcia stanowiska reżysera drugiej części Legionu Samobójców!

Ostatnio mówiło się, że reżyserem Suicide Squad 2 zostanie Gavin O’Connor, ale teraz twórca związany jest już z nowym projektem Bena Afflecka pod tytułem Torrance, który również produkowany jest przez studio Warner Bros. Pojawiła się natomiast informacja, że przedstawiciele Warnera prowadzą już rozmowy z Jamesem Gunnem, który miałby napisać scenariusz i zająć się reżyserią drugiej części serii Suicide Squad zapoczątkowanej przez Davida Ayera, która weszła do kin w 2016 roku i zdołała zarobić na całym świecie 746 milionów dolarów.

Gunn rozstał się z Disneyem w obliczu skandalu mającego źródło w dawnych tweetach reżysera, w których żartował z gwałtów, pedofilii, ataków terrorystycznych AIDS i Holokaustu. Za reżyserem wstawiły się gwiazdy Strażników Galaktyki, ale Disney nie zamierzał cofnąć swojej decyzji o wyrzuceniu Gunna ze stanowiska reżysera i scenarzysty trzeciej części filmowej serii Marvela. Najwięcej do powiedzenia w obronie reżysera miał Dave Bautista wcielający się w postać Draxa, więc niewykluczone, że jeśli studio Warner Bros. oficjalnie zatrudni Gunna, ten będzie chciał znaleźć w swoim nowym filmie miejsce dla Bautisty.

Aktualnie Marvel wstrzymał prace nad trzecią częścią filmu Strażnicy Galaktyki i poszukuje nowego reżysera, który zastąpi Gunna. Najpoważniejszym kandydatem do przejęcia sterów nad serią jest twórca trzeciego Thora, Taika Waititi.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.