Kolejne kraje z dostępem do Disney+ w przyszłym roku. Co z Polską?

12 listopada swoją premierę będzie miała platforma streamingowa Disney+. Właśnie ujawniono, kiedy serwis zawita na część europejskich rynków.

Do dzisiaj wiedzieliśmy na pewno, że w listopadzie platforma Disney+ wystartuje w Holandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i oczywiście w USA. Disney postanowił w końcu potwierdzić, kiedy jego serwis pojawi się na innych rynkach. Opublikowany zwiastun zdradza, że Disney+ będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii ponad cztery miesiące po premierze w USA, a dokładnie 31 marca 2020 roku. Zapowiedź ujawnia, że jest to tylko kilka krajów, w których Disney+ zadebiutuje w marcu przyszłego roku. Cały czas nie mamy jednak potwierdzenia, kiedy możemy spodziewać się premiery serwisu w Polsce. Jeśli Disney uzna Polskę za kraj z Europy Zachodniej, to premiery serwisu możemy oczekiwać już pod koniec marca, jeśli jednak zostaniemy zakwalifikowani do Europy Wschodniej, to na premierę przyjdzie nam poczekać o kilka miesięcy dłużej. Wstępnie mówi się, że do Europy Wschodniej Disney zamierza wejść dopiero w październiku przyszłego roku.

Podczas ogłoszenia daty premiery Disney+ w kolejnych krajach szef Disneya, Bob Iger, poinformował, że studio ma w planach jeszcze więcej seriali ze świata „Gwiezdnych wojen” i Marvela i dodał, że obecnie są one na różnych etapach produkcji.

Listę produkcji dostępnych w dniu premiery platformy sprawdzicie tutaj: Kompletna lista filmów i seriali dostępnych na platformie Disney+.

W Kanadzie miesięczny dostęp do serwisu będzie kosztował 8,99 USD i 89,99 USD w przypadku wykupienia rocznego dostępu. W Holandii za miesięczny dostęp trzeba będzie zapłacić 6,99 EUR i 69,99 EUR rocznie. W Australii korzystanie z platformy Disney+ będzie kosztowało podobnie jak w Kanadzie, czyli 8,99 USD w przypadku miesięcznego abonamentu i 89,99 USD za roczną subskrypcję. Mieszkańcy Nowej Zelandii zapłacą natomiast 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznej.

Dostęp do platformy będzie można uzyskać bezpośrednio ze strony serwisu lub w urządzeniach Apple, konsolach Xbox One, PlayStation i w telewizorach z Android TV.

źródło: zdj. Disney