Maria, królowa Szkotów - kłótnia kuzynek w nowym zwiastunie produkcji

Do sieci trafiła druga zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami filmu Maria, królowa Szkotów.  Produkcja wejdzie do kin już w tym tygodniu. Zobaczice sami.

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

Premiera filmu Maria, królowa Szkotów odbędzie się już 7 grudnia 2018 roku. W Polsce produkcja wejdzie do kin 25 stycznia 2019 roku. W filmie wystąpią Saoirse Ronan i Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn, Martin Compston, Gemma Chan, Ismael Cordova, Ian Hart, Adrian Lester, James McArdle i Brendan Coyle.

źródło: Comingsoon.net / Working Title Films