Netflix wprowadza funkcję "Inteligentne pobieranie"

Netflix nie ustaje w dążeniach do ulepszenia swojej usługi. Tym razem platforma z okazji wakacji uruchomiła tak zwane "Inteligentne pobieranie".

Nowa funkcja będzie dedykowana urządzeniom mobilnym i ma na celu zautomatyzować proces ściągania nowych odcinków wybranych seriali i umożliwić ich oglądanie ich w dowolnym momencie. Użytkownik po przejściu do karty danego widowiska będzie mógł wybrać, ile odcinków aplikacja ma pobrać. Po obejrzeniu konkretnego epizodu będzie on automatycznie usuwany z dysku, by zaoszczędzić miejsce na nowe odcinki. Będzie to przydatne szczególnie wtedy, gdy na urządzeniu zabraknie pamięci na jednorazowe pobranie wszystkich pożądanych epizodów. 

"Inteligentne pobieranie" nie będzie wymagać stałego połączenia z Internetem. By nie narażać użytkownika na utratę pakietu danych internetowych, funkcja zadziała tylko wtedy, gdy urządzenie mobilne będzie połączone z siecią Wi-Fi

infografika.jpg

Na razie "Inteligentne pobieranie" dostępne będzie jedynie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie ono wprowadzone dla osób korzystających z iOS.

 

źródło: Netflix