Nicolas Cage odkupił winy? Świetne recenzje filmu Mandy i nowy zwiastun

Od kilku dobrych lat Nicolas Cage zbiera srogie cięgi od krytyków za swoje kolejne występy w podrzędnych produkcjach. Wygląda jednak to, że aktor w końcu powrócił do łask za sprawą swojej roli w brutalnym horrorze Mandy, który zbiera wyśmienite recenzje. Przekonajcie się sami.

Film miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance, ale do kin trafi dopiero w ten piątek. W związku z premierą w serwisach zbierających recenzje pojawił się kolejne teksty oceniające nowy obraz z udziałem Cage'a.

W serwisie Rottentomatoes.com znajduje się obecnie 55 recenzji, z czego tylko jedna ocenia film część negatywnie! Pozostałych 54 krytyków oceniło horror pozytywnie, co przekłada się aktualnie na imponujący odsetek pozytywnych recenzji wynoszący 98%. Punktowa ocena ukształtowała się natomiast na poziomie 8.1 w dziesięciostopniowej skali.

Równie świetnie film oceniają recenzenci serwisu Metacritic.com, którzy na 16 recenzji wystawili filmowi Mandy15 pozytywnych, a tylko jeden z krytyków zdecydował się na notę mieszaną. Średnia ocena filmu wynosi aktualnie 80 punktów w stu punktowej skali.

W sieci pojawił się również nowy zwiastun filmu, który możecie zobaczyć poniżej.

Spokojne życie Reda (Nicolas Cage) i Mandy (Andrea Riseborough) przerywa atak sekty i ich maniakalnego przywódcy (Linus Roache), który starają się uprowadzić Mandy. Napaść na niewinną parę rodzi spiralę, surrealistycznej, krwawej i szalonej zemsty.

Za reżyserię Mandy odpowiada Panos Cosmatos, który jest również autorem scenariusza.

źródło: Rottentomatoes.com / Metacritic.com / zdj.  RLJE Films