Nowy serial ze świata Gry o Tron - znamy pierwsze szczegóły!

Podczas gdy cały czas trwają jeszcze prace na planie ostatniego sezonu Gry o Tron, który zadebiutuje w przyszłym roku, HBO oficjalnie ogłosiło, że zamówiło realizację pilota nowego spin-offa serialu. Poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły na temat jego fabuły. Sprawdźcie sami.

Za stworzeniem nowego serialu ze świata Gry o Tron odpowiadają George R.R. Martin będący producentem wykonawczym oraz Jane Goldman, która stworzyła scenariusz na podstawie opowiadania Martina i będzie pełniła funkcję shworunnera całego serialu. Fabuła nowej produkcji osadzona jest 1000 lat przed wydarzeniami, które poznaliśmy w Grze o Tron.

Historia ma opowiadać o tym, jak świat przenika ze złotej Ery Herosów w mroczne czasy. Mamy poznać przerażające sekrety Westeros począwszy od prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, przez tajemnice Wschodniego świata, a skończywszy na sekretach rodu Starków.

Jak na razie serial nie otrzymał jeszcze oficjalnego tytułu. Produkcja nie ma także ustalonej daty premiery, ale pewne jest, że nie zobaczymy go na ekranach telewizorów wcześniej niż rok po wyemitowaniu finału ósmego sezonu Gry o Tron, a jak dobrze wiemy, ósmy sezon Gry o Tron zadebiutuje dopiero w 2019 roku.

Jak na razie nie wiemy, na jakim etapie znajdują się pozostałe spin-offy serialu. Przypominamy bowiem, że HBO zapowiadało, że planuje stworzyć pięć sceanriuszy do pięciu róznych seriali. Napisaniem pozostałych czterech historii mieli zająć się: Max Borenstein, Brian Helgeland, Cary Wray i Bryan Cogman.

źródło: Comingsoon.net / zdj. HBO