Obsługa HDR10+ wkrótce w odtwarzaczach Oppo? Firma wciąż chce dbać o klientów

W kwietniu tego roku firma Oppo poinformowała w oficjalnym komunikacie, że opuszcza rynek odtwarzaczy wideo, ale jednocześnie zapewniła, że nadal będzie aktualizować oprogramowanie swoich odtwarzaczy Oppo UDP-203 i Oppo UDP-205. Niedawno pojawiła się informacja, że firma pracuje nad możliwością wprowadzenia aktualizacji dodającej obsługę HDR10+. Poznajcie szczegóły.

Oppo wycofuje się z rynku odtwarzaczy po 14 latach działalności i wpuszczeniu jednych z najbardziej uznawanych produktów w historii domowych sprzętów. Modele 203 i 205 cały czas są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale ilość egzemplarzy systematycznie maleje. Po pojawieniu się informacji o zaprzestaniu produkcji wspomnianych odtwarzaczy wśród ich posiadaczy pojawiły się dwie główne obawy: czy firma nadal będzie przeprowadzała aktualizacje systemowe i uznawała gwarancję produktów? Już w kwietniu Oppo zapewniło, że odpowiedź na obydwa pytania brzmi: tak, a niedawno firma oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad możliwością wprowadzenia aktualizacji systemowej, która doda w odtwarzaczach możliwość odtwarzania materiałów z nowym systemem HDR10+.

Oppo poinformowało o tym na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter w odpowiedzi na pytanie klienta: "Co z HDR10+ w odtwarzaczach UHD Oppo?". Firma napisała: "Aktualnie sprawdzamy możliwości wprowadzenia obsługi HDR10+ w ramach kolejnych aktualizacji oprogramowania".

oppo-hdr10+-tw.jpg

Co to jest HDR10+?

HDR10+ to najnowsza odsłona formatu HDR, która powstała w opozycji dla zadomowionego już na rynku Dolby Vision. Oba formaty dysponują obsługą dynamicznych metadanych, co pozwala im przypisać indywidualne wartości dla każdej sceny, podczas gdy "zwykłe" HDR10 (bez plus) przypisuje jedne wartości dla całego filmu.

źródło: Twitter.com / zdj. Oppo