Patrick Doyle - wyniki konkursu

Zakończył się kolejny konkurs na Filmożercach, w którym można było wygrać soundtracki z animacji "Emotki. Film", wydane nakładem Sony Music Poland.

1200x630bb.jpg

Animowana komedia zatytułowana "Emotki. Film" zabierze widza do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka go mnóstwo „emocji” i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów… Autorem muzyki do tego filmu jest Patrick Doyle – brytyjski twórca muzyki filmowej i teatralnej.

Debiutem kinowym Doyle'a była muzyka do filmu Kennetha Branagha "Henryk V" z 1989 r. Za główny temat z filmu, Non Nobis Domine (którego fragment w filmie Doyle zaśpiewał osobiście grając dworzanina), kompozytor otrzymał nominację do Ivor Novello Award. Sama kompozycja przyniosła mu większy rozgłos w przemyśle filmowym.

W kolejnych latach Doyle nadal współpracował z Branaghem, jak dotąd komponując muzykę do dwunastu jego filmów m.in.: "Wiele hałasu o nic", "Frankenstein", "Hamlet", "Thor". W 1996 r. za muzykę do filmu "Rozważna i romantyczna", Doyle został nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA.

Rok później otrzymał nominację do Oscara za muzykę do filmu "Hamlet". W swojej karierze otrzymał także dwie nominację do nagrody Cezar, za muzykę do filmów "Indochiny" (1992) i "Wschód - Zachód" (1999). Jak dotąd Patrick Doyle skomponował muzykę do ponad 40 filmów kinowych.

Przypomnijmy zadanie konkursowe:

Jaki jest Twój ulubiony film duetu Kenneth Branagh - Patrick Doyle? Odpowiedź uzasadnij jednym zdaniem.

Spośród osób, które polubiły nasz profil na Facebooku oraz uzasadniły swoją odpowiedź, wybraliśmy dwójkę zwycięzców.

Zatem soundtracki "Emotki. Film" otrzymują: Dominika Jastrzębska i Łukasz Palczewski.

Laureatom gratulujemy! Pozostałym Czytelnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w zabawie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.