„Playmobil: Film” – nowy polski zwiastun animacji

Polski dystrybutor animacji „Playmobil: Film”, której akcja rozgrywa się w świecie wykreowanym przez producenta zabawek Playmobil, zaprezentował przed momentem jej nowy zwiastun. Zobaczcie sami.

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki PLAYMOBIL. Oczywiście dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal – wrota do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzi, w jednej sekundzie sama zamienia się w figurkę PLAYMOBIL. Zwiedzając niezwykłą, zbudowaną z zabawek krainę, dziewczynka odkrywa, że jej brat został porwany i uwięziony przez zdradzieckiego pirata Bloodbonesa. Żeby uratować chłopca, Marla będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem oraz odważnym robotem o imieniu Robotitron. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów PLAYMOBIL® nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotkają wielu przyjaciół i wrogów – od rycerzy w lśniącej zbroi po międzygalaktycznych złoczyńców. A sama Marla odkryje, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Wszystko jest możliwe – trzeba tylko uwierzyć w siebie!

W roli reżysera i scenarzysty animacji zadebiutował Lino DiSalvo, który od kilkunastu lat pracował przy filmach Disneya jako specjalista od animacji i efektów wizualnych. Za scenariusz odpowiadają natomiast Blaise Hemingway, Greg Erb i Jason Oremland.

Animacja wejdzie do polskich kin 23 sierpnia bieżącego roku, a w obsadzie dubbingowej usłyszymy między innymi Julię Kamińską, Marcina Dorocińskiego i Tomasza Karolaka.

źródło: Kino Świat / Lionsgate