To już koniec Dark Universe?

Wygląda na to, że powstałe w maju tego roku Dark Universe właśnie zostało skasowane. Jego szeregi opuścili bowiem główni producenci i scenarzyści: Alex Kurtzman oraz Chris Morgan.

W skład Dark Universe miały wchodzić wysokobudżetowe produkcje opowiadające o klasycznych potworach Universala, takich jak Dracula, Frankenstein, Niewidzialny człowiek oraz Wilkołak. Główne role w filmach miały odgrywać pierwszoligowe gwiazdy Hollywood, między innymi: Javier Bardem, Johnny Depp, Tom Cruise i Russell Crowe. Pierwszy film z serii, którym była tegoroczna Mumia, zebrał jednak bardzo kiepskie oceny wśród krytyków i widzów, a co istotniejsze zarobił na całym świecie jedynie 409 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 195 milionów.

Teraz dowiedzieliśmy się, że Alex Kurtzman i Chris Morgan, odpowiedzialni za powstanie Mrocznego Uniwersum, porzucili swój projekt, co oznacza, że w najbliższym czasie raczej nie powstaną nowe widowiska o potworach. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po tak kiepskim wyniku finansowym projekt całego Dark Universe może zostać na długi czas wyrzucony do kosza.

źródło: Comingsoon.net