Z Archiwum X prawdopodobnie jednak będzie kontynuowany

Wygląda na to, że twórca serialu Z Archiwum X i producent telewizyjny Chris Carter zmienił zdanie na temat przyszłości serialu. Carter uważa, że jej potencjał nie został jeszcze do końca wykorzystany

Po niedawnej rezygnacji Gillian Anderson z roli Dany Scully w serialu Z Archiwum X, producent i twórca serialu Chris Carter zapowiadał zakończenie serii. Jak sam mówił, nie wyobrażał sobie kręcenia kolejnych sezonów bez udziału Anderson. Obecnie wydaje się jednak, że po głębszym przemyśleniu sprawy Carter nie zamierza jednak kończyć z serialem. W jednym z ostatnich wywiadów wypowiadał się na jego temat w następujący sposób: 

I think that certainly The X-Files has more life in it, there are more stories to tell, with Gillian or without. I'm sorry to see her go. I never actually considered doing this show without her. This is the end of something. I don't know if it's the beginning of something new. But certainly we will have to all put our heads together and figure out where to go from here.

Jestem przekonany, że Z Archiwum X wciąż ma w sobie jeszcze trochę życia i jest więcej historii do opowiedzenia z udziałem Gillian czy też bez niej. Szkoda, że zdecydowała się odejść. Nigdy nie myślałem, że będę musiał kontynuować ten serial bez niej. To koniec czegoś. Jeszcze nie wiem, czy też początek czegoś nowego. Jednak na pewno będziemy się intensywnie zastanawiać, w którą stronę pchnąć teraz serię.

Wygląda więc na to, że zapowiadane wcześniej zakończenie serialu Z Archiwum X prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Z wypowiedzi Chrisa Cartera możemy wnioskować, że wciąż wierzy w potencjał stworzonej przez siebie serii. 

źródło: IGN / Ten Thirteen Productions