Drugi sezon „Swamp Thing” nie doczeka się realizacji

Fani serialu „Swamp Thing” cały czas wyczekują nowych informacji na temat ewentualnego powrotu serialu z drugim sezonem. Po tym jak produkcja została anulowana jeszcze przed premierą pierwszej serii, nadzieję na zobaczenie kolejnych epizodów dała fanom ponowna emisja serialu na antenie stacji The CW. Nowy raport wskazuje jednak na to, że szefowie stacji nie są zainteresowani kontynuowaniem serii.

„Swamp Thing” miał być jedną ze sztandarowych produkcji platformy streamingowej DC Universe, ale ze względu na zakulisowe problemy oraz fatalne przyjęcie platformy przez Amerykanów, zdecydowano o anulowaniu serialu po zaledwie jednym sezonie. Kilka miesięcy temu ogłoszono jednak, że prawa do pokazywania pierwszej serii serialu pozyskała stacja The CW zajmująca się produkcją superbohaterskich seriali z bohaterami DC Comics. Mówiło się wówczas, że dobra oglądalność odcinków może sprawić, że włodarze stacji spróbują reaktywować „Potwora z bagien”. Pod koniec roku pojawiły się nawet plotki sugerujące, że stacja faktycznie może być zainteresowana stworzeniem drugiego sezonu, ale nowy raport dementuje te doniesienia i sugeruje, że nie ma już szans na kontynuowanie produkcji.

Źródła serwisu TVline twierdzą, że mając na uwadze, to jak szybko zrezygnowano z serialu oraz to, że od produkcji pierwszego sezonu minęło już sporo czasu i ponownie tworzenie scenografii byłoby zbyt kosztowne, to nic nie wskazuje na to, aby sezon drugi miał doczekać się realizacji.

źródło: tvline.com / zdj. Warner Bros. / The CW