10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - wydarzenia towarzyszące

Informowaliśmy już o najważniejszych koncertach tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz o spotkaniach z kompozytorami. Jednak to nie wszytko, co przygotowali w dla nas organizatorzy.

21.05.2017 roku odbędzie się polska premiera kinowego dokumentu "Score: A Film Music Documentary" w reżyserii Matta Schradera. Zobaczymy w nim muzyczne ikony światowego kina, goszczące na obecnej i poprzednich edycjach FMF, w tym Hansa Zimmera, Howarda Shore’a, Alexandre’a Desplata, Elliota Goldenthala, Josepha Trapanese, Dario Marianellego, Briana Tylera, Harry’ego Gregsona-Williamsa i Heitora Pereirę. 

Pokaz „Score: A Film Music Documentary” zaplanowano na 21 maja 2017 roku o godz. 11.00 w ICE Kraków. Bezpłatne wejściówki są dostępne na portalu Evenea, pod tym linkiem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Poniżej zwiastun dokumentu:

Natomiast 22.05.2017 roku o godz. 21.30 na placu pod Wawelem (ul. Powiśle 11), odbędzie się plenerowy pokaz klasyka z lat 80-tych w reżyserii Tony'ego Scotta - "Top Gun", z Oscarową piosenką "Take My Breath Away", której autorem jest Giorgio Moroder. Wstęp wolny!

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących - tutaj, a o całym festiwalu - tutaj.

Źródło: fmf.fm