10 najpopularniejszych filmów i seriali 2023 roku w Polsce. Co oglądaliśmy w streamingu?

Zbliżamy się nieubłaganie do końca roku, a to oznacza, że najwyższy czas na podsumowania. Jak ostatnie miesiące wyglądały w streamingu? Te filmy i seriale wzbudzały wśród polskich widzów największe zainteresowanie w 2023 roku.

Najpopularniejsze filmy i seriale 2023 roku. Co oglądaliśmy na Netflix, HBO Max, Disney+ i Prime Video?

Według danych serwisu JustWatch najpopularniejszym filmem 2023 roku zgodnie z oczekiwaniami okazał się w streamingu „Avatar: Istota wody”. Najnowsza produkcja Jamesa Camerona podbiła w grudniu zeszłego roku kina i została trzecią najpopularniejszą premierą w historii kina, a kilka miesięcy później ponownie biła rekordy popularności w streamingu. Film zawitał na Disney+ dopiero 7 czerwca, ponad pół roku po debiucie na dużym ekranie, ale ostatecznie cieszył się największą popularnością w skali roku. Drugie miejsce przypadło najnowszej odsłonie serii o przygodach Johna Wicka, w którego wciela się Keanu Reeves. Film dostępny jest od 15 września w ofercie serwisu Prime Video

Pierwszą piątkę uzupełniają jeszcze animacja „Kot w butach: Ostatnie życzenie”, która trafiła na SkyShowtime, a także jedyny film Marvela w tym zestawieniu, czyli „Strażnicy Galaktyk 3” oraz „Wieloryb” z oscarową rolą Brendana Frasera.

Wśród seriali bezkonkurencyjna była „Wednesday” z Jenną Ortegą, która debiutowała na platformie Netflix jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Serial okazał się jednak jedną z największych premier w historii streamingowego giganta i popularnością przebił tegoroczną nowość od HBO, świetnie oceniany serial „The Last of Us”. Podium uzupełnia natomiast popularny od lat serialowy klasyk „Przyjaciele”. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze netfliksowy „Wiedźmin” oraz „The Mandalorian”.

Najpopularniejsze filmy 2023 roku w streamingu

 1. „Avatar: Istota wody”
 2. „John Wick 4”
 3. „Kot w butach: Ostatnie życzenie”
 4. „Strażnicy Galaktyk 3”
 5. „Wieloryb”
 6. „Top Gun: Maverick”
 7. „Między nami żywiołami”
 8. „Zakonnica II”
 9. „Meg 2: Głębia”
 10. „M3GAN”

Najpopularniejsze seriale 2023 roku w streamingu

 1. „Wednesday”
 2. „The Last of Us”
 3. „Przyjaciele”
 4. „Wiedźmin”
 5. „The Mandalorian”
 6. „Tego lata stałam się piękna”
 7. „Sukcesja”
 8. „One Piece”
 9. „Stamtąd”
 10. „The Bear”

źródło: JustWatch / zdj. HBO Max / Disney+ / Prime Video / Netflix