10 najpopularniejszych filmów i seriali na HBO Max w pierwszym roku

W maju zeszłego roku na rynku platform streamingowych pojawił się serwis HBO Max. Jeszcze w tym roku platforma zawita do Polski, ale przez pierwszy rok dostępna była wyłącznie dla amerykańskich widzów. Jakie seriale i filmy cieszyły się największą popularnością przez debiutanckie 12 miesięcy działalności serwisu?

Wśród najpopularniejszych seriali dostępnych w ofercie serwisu HBO Max w pierwszym roku działalności, czyli od 27 maja 2020 roku do 26 maja 2021 roku, liderem okazali się „Przyjaciele”. Kultowa produkcja, która niedawno doczekała się specjalnego odcinka, przyciągnęła uwagę 14,6% widzów. Na drugim miejscu uplasował się serial „Doctor Who” (12,5%), a podium zamyka animowana produkcja „Rick i Morty” (12,2%). Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znalazła się tylko jedna oryginalna produkcja HBO Max. Na dziesiątej pozycji z wynikiem na poziomie 6,6% wylądował serial „Stewardesa” z Kaley Cuoco w roli głównej. Aktorka znalazła się na liście dwukrotnie, bowiem dziewiąte miejsce zajął sitcom „Teoria wielkiego podrywu”.

HBO Max 1 year Recap Story

Wśród filmowych produkcji największą popularnością cieszyła się pierwsza część trylogii „Władca Pierścieni” (13,1%). Drugim najpopularniejszym tytułem okazała się produkcja „Wonder Woman 1984” (12,2%), która debiutowała na platformie pod koniec grudnia. Podium dopełniła animacja „Ruchomy zamek Hauru” od Studia Ghibli, a w pierwszej piątce znalazły się jeszcze filmy „Godzilla kontra Kong” (10,9%), który debiutował pod koniec marca i klasyk wszech czasów „Obywatel Kane” (9,5%).

HBO Max 1 year Recap Story

Wyniki bazują na popularności tytułów w serwisie JustWatch, z którego miesięcznie korzysta ponad 20 mln użytkowników z 47 krajów.

zdj. HBO Max