10 serialowych i filmowych premier tygodnia. To te tytuły będą rządziły w streamingu i kinie

Netflix pokaże nam kolejny polski film akcji i nowe sezony swoich popularnych seriali. Do kin powróci Jason Statham, aby ponownie zapolowac na gigantyczne rekiny. Na Disney+ trafi drugi sezon najlepiej ocenianego serialu zeszłego roku i najnowsza produkcja Marvela. Premier nie zebraknie też na HBO Max, Prime Video i Apple TV+. Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach.

Co obejrzeć na Netflix? Kolejny polski akcyjniak

We wtorek na platformie Netflix zamelduje się kolejna polska produkcja oryginalna, „Operacja Soulcatcher”, w której w roli głównej występuje Piotr Witkowski („Noc w przedszkolu”, „Plan lekcji”).

Kieł” kiedyś pracował dla polskich służb zwalczających terroryzm, a obecnie to najemnik działający na zlecenie prywatnej firmy wojskowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem przyjmuje lukratywną misję w kraju, w którym rządzi lokalny watażka. Choć zadanie na pozór jest proste, to okazuje się, że muszą się zmierzyć z niebezpieczną eksperymentalną bronią.

Obok Witkowskiego obsadę „Operacji Soulcatcher” tworzą również m.in. Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek, Aleksandra Adamska, Sebastian Stankiewicz czy Michalina Olszańska. Film powstał według reżyserii i scenariusza Daniela Markowicza („Plan lekcji”, „Bartkowiak”).

Drugi sezon Heartstoppera

Najgłośniejszą premierą od Netfliksa będzie w tym tygodniu drugi sezon serialu „Heartstopper”. Produkcja oparta na serii komiksów autorstwa Alice Oseman powróci już w środę.

Heartstopper” opowiada historię Nicka i Charliego, dwóch nastolatków uczących się w szkole dla chłopców. Charlie to wysoce emocjonalny neurotyk, który zakochuje się w Nickuwrażliwym zawodniku drużyny rugby. Na skutek przypadku bohaterowie siadają z sobą w ławce. Wkrótce rodzi się między nimi niezwykła przyjaźń, która przeradza się w silne uczucie.

W nowej serii zobaczymy, jak Nick i Charlie radzą sobie w nowym związku, Tara i Darcy stawiają czoła nieprzewidzianym wyzwaniom, a Tao i Elle zastanawiają się, czy kiedykolwiek będą mogli być kimś więcej niż tylko przyjaciółmi. Według najnowszych doniesień w 2. sezonie bohaterowie gościć będą w Paryżu na wycieczce oraz na szkolnym balu

„Prawnik z Lincolna” wróci z nowymi odcinkami

W środę do oferty trafią też następne odcinki drugiego sezonu „Prawnika z Lincolna” z Manuelem Garcią-Rulfo w głównej roli.

Głównym bohaterem jest Mickey Haller, obrazoburczy idealista, który prowadzi kancelarię prawniczą z tylnego siedzenia swojego lincolna. Adwokat zajmuje się sprawami dużego i małego kalibru w Los Angeles. Pierwsza seria adaptowała drugą pozycję z cyklu zatytułowaną „Ołowiany wyrok”. Za stworzenie serialu odpowiada David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Od nowa”). 

Drugi sezon debiutujący na początku lipca bazuje na czwartej powieści Michaela Connelly’ego zatytułowanej „Piąty świadek”. Druga część nowej serii pojawi się na platformie Netflix już 3 sierpnia

Co obejrzeć na HBO Max? Wielki zielony krokodyl domowy” i „Odwieczna córka”

Na platformie HBO Max czekają na nas natomiast dwie filmowe premiery. Pierwsza z nich to komedia rodzinna „Wielki zielony krokodyl domowy”. Gwiazdorem produkcji utrzymanej w konwencji live action jest kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes udzielający głosu tytułowemu bohaterowi.

Na 4 sierpnia platforma HBO Max wyznaczyła także debiut w streamingu filmu „Odwieczna córka” z Tildą Swinton w roli głównej. Produkcja śledzi losy kobiety w średnim wieku (Swinton) i jej matki, które spędzają kilka nocy w starym wiejskim hotelu, miejscu, które ma spore znaczenie dla nich obu. Spowity tajemnicą film Hogg określany jest złożona opowieść o macierzyństwie, pamięci i stracie. Gatunkowo filmowi blisko jest do gotyckich dreszczowców

„Strażnicy Galaktyki 3” debiutują na Disney+

Głośne nowości trafią też na Disney+, gdzie pojawi się nowy film Marvela, „Strażnicy Galaktyki 3” oraz drugi sezon cenionego serialu „The Bear”.

Sielankowe życie Strażników na Knowhere zostaje wywrócone do góry nogami przez burzliwą przeszłość Rocketa. Peter Quill, wciąż wstrząśnięty po stracie Gamory, musi ponownie zebrać swoich przyjaciół, aby podjąć się niebezpiecznego zadania. Tym razem stawką jest życie Rocketa. Oto misja, od której powodzenia zależeć będą dalsze losy Strażników, jakich znamy.

ANNUAL_BREADTH_UPDATE_DIS_Display_970x250_V2-PL (1).jpg

„The Bear”, czyli najlepszy serial zeszłego roku powraca

W drugim sezonie serialu „Misiek CarmySydney Richie będą pracować nad przekształceniem baru z kanapkami w bardziej wyszukany lokal. W czasie przebudowy każdy członek ekipy również przejdzie przemianę, konfrontując się z własną przeszłością i czekającą ich przyszłością. Szybko jednak okaże się, że od prowadzenia restauracji trudniejsze jest tylko otwarcie nowej. Bohaterowie zderzą się ze ścianą biurokracji, kreatywnością podwykonawców oraz wyzwaniem, jakim jest zaplanowanie nowego menu. Zmiany pociągną za sobą zupełnie nowe spojrzenie na zagadnienie gościnności.

W głównych rolach serialu autorstwa Christophera Storera („Ramy”, „Dickinson”) ponownie występują: Jeremy Allen White jako Carmy, Ayo Edebiri jako Sydney oraz Ebon Moss-Bachrach jako Richie. W Polsce wszystkie odcinki drugiego sezonu serialu „Misiek” pojawią się platformie Disney+ dopiero 2 sierpnia. Od 22 czerwca serial emitowany będzie na antenie stacji FX. Dodajmy, że pierwszy sezon serialu może poszczycić się 100% wynikiem na Rotten Tomatoes przy 77 recenzjach

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

1 sierpnia

Sportowe opowieści: Część 3

2 sierpnia

Mark Cavendish: Nigdy dosyć

2 sierpnia

Operacja: Soulcatcher

2 sierpnia

Trucizna na talerzu

3 sierpnia

Heartstopper: Sezon 2

3 sierpnia

Konfrontacja

3 sierpnia

Ostatnie chwile Mario Biondo: Sezon 1

3 sierpnia

Prawnik z lincolna: Sezon 2: Część 2

3 sierpnia

Zom 100: 100 rzeczy do zrobienia, zanim zostanę zombie

4 sierpnia

Nailed It!: Wielkie wyzwanie

4 sierpnia

Polowanie na Veerappana

4 sierpnia

Śmiertelne pożądanie: Część 2

Rozpiska premier tygodnia produkcji na licencji Netfliksa

Premiera

Tytuł

1 sierpnia

Babel

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

31 lipca

Futurama sezon 11, odcinek 2

31 lipca

Synduality Noir sezon 1, odcinek 4

2 sierpnia

Ja jestem Groot sezon 1

2 sierpnia

Gwiezdne wojny: Przygody młodych Jedi sezon 1, odcinki 8-13

2 sierpnia

The Bear sezon 2

2 sierpnia

Simpsonowie sezon 34, odcinki 18-22

2 sierpnia

Good Trouble sezon 5, odcinki 1-10

2 sierpnia

Strażnicy Galaktyki 3

4 sierpnia

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej piouna

4 sierpnia

Speed: Niebezpieczna prędkość

4 sierpnia

Speed 2: Wyścig z czasem
4 sierpnia Kurier Francuski z Liberty Kansas Evening Sun

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Premiera

Tytuł

1 sierpnia

Co robimy w ukryciu V, odc. 4

1 sierpnia

Cudotwórcy IV, odc. 4

1 sierpnia

Żona deszczu

2 sierpnia

Delta

3 sierpnia

Harley Quinn IV, odc. 4

3 sierpnia

I tak po prostu... 2, odc. 8

3 sierpnia

Podróż Eloise

3 sierpnia

Wojownik III, odc. 8

4 sierpnia

Godland

4 sierpnia

Mastema

4 sierpnia

Nastoletnia Euthanasia II, odc. 2

4 sierpnia

Nie zmusicie mnie do nienawiści

4 sierpnia

Niedźwiedzia przysługa

4 sierpnia

Odwieczna córka

4 sierpnia

Wielki zielony krokodyl domowy

5 sierpnia

CN Stories, odc. 1-10

5 sierpnia

Dobre rady Johna Wilsona III, odc. 2

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Prime Video?

Nowości nie zabraknie też na Prime Video, gdzie pojawi się miniserial adaptujący debiutancką powieść Holly Ringland, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Wszystkie kwiaty Alice Heart”.

Literacki pierwowzór nowego serialu Amazona trafił do polskich księgarń nakładem wydawnictwa Marginesy. „W rodzinnej tragedii dziewięcioletnia Alice Hart traci rodzinę, psa, dom, przestaje mówić” – czytamy w oficjalnym opisie. Młoda bohaterka trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia uprawia australijskie kwiaty. Postać którą zagrała Weaver przyjmuje pod swój dach kobiety szukające nowego początku, ale i sama zmaga się z demonami przeszłości. 

Główną rolę zagrała Sigourney Weaver. Na miniserial złoży się siedem odcinków. Za scenariusz odpowiada Sarah Lambert („Owieczki boże”), która zajęła się też produkcją jako showrunnerka. Za kamerą odcinków stanęła z kolei Glendyn Ivin („The Cry”).   Poza aktorką z „Obcego” i „Avatara” w obsadzie są też Frankie Adams, Leah Purcell, Alycia Debnam-Carey, Asher Keddie i Sebastian Zurita.

 

Natomiast platforma Apple TV+ pokaże trzeci i jednocześnie finałowy sezon serialu „Physical” „Physical” z Rose Byrne („Sąsiedzi”, „Druhny”) w roli głównej.

Produkcja przenosi nas do lat 80. ubiegłego wieku do San Diego i opowiada historię niepozornej gospodyni domowej Sheili Rubin, której życie wywraca się do góry nogami po wkroczeniu w świat aerobiku i treningów prezentowanych na taśmach VHS. Zainteresowanie szybko przekształca się w sposób na życie i przynosi Sheili ogromny sukces.

Za zamkniętymi drzwiami Sheila ma jednak swoje własne, mrocznie zabawne podejście do życia, o którym rzadko komunikuje światu. Bohaterka walczy ze złożonym zestawem osobistych demonów, które ściśle wiążą się z jej kruchą samooceną

Obok Byrne obsadę „Physical” tworzą m.in. Rory Scovel, Dierdre Friel czy Paul Sparks. Autorką produkcji jest Annie Weisman, pełniąca funkcję showrunnerki, scenarzystki oraz producentki wykonawczej. Na ostatnim stanowisku towarzyszą jej: Marty Adelstein, Becky Clements, a także odtwórczyni roli głównej

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

31 lipca

Flash (2023)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

31 lipca

Missing (2023)

HD, DD 5.1

napisy

31 lipca

Paint (2023)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

31 lipca

When You Finish Saving the World (2022)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

1 sierpnia

Elektra (2023)

HD, DD 5.1

brak

1 sierpnia

George Michael: I'd Know Him a Mile Off (2009)

HD

brak

1 sierpnia

Katedra (2022)

HD

brak

3 sierpnia

Szybcy i wściekli 10 (2023)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

brak

Co obejrzeć w kinie? „Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos” i „Meg 2: Głębia”

Do kin wejdą natomiast dwie głośne premiery: zbierająca świetne opinie animacja „Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos” oraz „Meg 2: Głębia”, widowisko akcji, w którym Jason Statham ponownie zapoluje na gigantyczne rekiny.

Pierwsza z produkcji zebrała w serwisie Rotten Tomatoes już 58 recenzji Wojowniczych Żółwi Ninja: Zmutowanego chaosu”, z których aż 56 oznaczono jako pozytywne. Negatywną opinię o produkcji wyraziło natomiast tylko dwóch krytyków, co oznacza, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 97%. Punktowa nota filmu wynosi obecnie 7,70 w dziesięciostopniowej skali.

„Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos” – premiera 4 sierpnia

Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.

„Meg 2: Głębia” – premiera 4 sierpnia

  Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne. 

„Porady na zdrady 2” – premiera 4 sierpnia

 Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

„Rodeo” – premiera 4 sierpnia

 "Rodeo" to wybuchowe połączenie kryminału, studium charakteru i egzystencjalnej tajemnicy, które zostało już docenione m.in. na festiwalach filmowych w Cannes (Nagroda Jury Coup de Coeur w sekcji Un Certain Regard), Sewilii (Najlepsza aktorka - Julie Ledru) i Turynie (Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka (Julie Ledru), Nagroda za scenariusz). Reżyserka Lola Quivoron opowiada energetyczną, pełną adrenaliny historię miłości do maszyn, które dają totalną wolność. Pokazuje, że motoryzacja jest nie tylko męską domeną.

„Świat po pracy” – premiera 4 sierpnia

 Szwedzki mistrz kina dokumentalnego, Erik Gandini, podróżuje po całym świecie i wnikliwie bada, co oznacza dziś słowo „praca”. W Kuwejcie każdy ma prawo do pracy, więc w niektórych miejscach na jednym stanowisku zatrudnionych jest 20 osób, które przychodzą do pracy tylko po to, żeby w niej być. Z wykonywaniem konkretnych zadań nie ma to nic wspólnego. W Korei Południowej pracuje się tak dużo, że wprowadzono tam nawet politykę wyłączania komputerów pod koniec dnia, żeby pracownicy nie mogli już dłużej pracować. 14-godzinny dzień pracy to w tym kraju norma i oznaka szacunku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych co roku pracownicy rezygnują z ponad 500 milionów godzin urlopu z obawy o utratę pracy. Tymczasem roboty są już gotowe do przejęcia większości wykonywanych przez człowieka zadań, co w efekcie uczyni nas bezrobotnymi.

„Mavka i strażnicy lasu” – premiera 4 sierpnia

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

„Po prostu super” – premiera 4 sierpnia

 11-letnia Zosia pasjonuje się grami. Jej ojciec jest superbohaterem, który czuwa nad bezpieczeństwem całego miasta. Zosia ma jednak wrażenie, że nie posiada takiej mocy jak on. Mimo wszystko postanawia zrobić wszystko, by w przyszłości go godnie zastąpić. Okazuje się, że to co miało kiedyś nadejść, nadejdzie już jutro, a Zosia będzie musiała temu stawić czoła. Pomogą jej w tym wysportowany kuzyn Adrian i nieco szalona babcia.

 

zdj. Marvel / Warner Bros. Apple / Disney