13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – koncert „Stranger Things”

Na 13. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który odbędzie się w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2020 roku, będziemy mogli usłyszeć muzykę z kultowego serialu „Stranger Things” od platformy Netflix. Szczegóły koncertu znajdziecie poniżej.

Program:

Kyle Dixon (syntezatory), Michael Stein (syntezatory) – muzyka z serialu Stranger Things

Kompozytorzy muzyki do serialu Stranger Things przygotowali dla publiczności FMF taneczną imprezę w klimacie lat 80.

Oldschoolowe syntezatorowe dźwięki, show pulsujących w rytm muzyki świateł, twórcy ścieżki dźwiękowej do serialu w roli DJ-ów, a wszystko to w sali balowej brutalistycznego Hotelu Forum, który pamięta imprezy z czasów schyłku komunizmu. W takiej właśnie atmosferze fani FMF będą mogli na kilka godzin przenieść się w końcówkę lat 80.

Koncert rozpocznie około 90-minutowy set wykonany na zestawie syntezatorów przez Kyle’a Dixona i Michaela Steina, kompozytorów oryginalnej ścieżki dźwiękowej do legendarnego serialu Netflixa, którzy kilka godzin wcześniej wezmą udział w otwartym spotkaniu z fanami. Po zakończonym secie, dzięki zaangażowaniu krakowskich DJ-ów, wnętrze Hotelu Forum wypełni się synthpopowymi, elektronicznymi dźwiękami – remiksami kultowych piosenek wykorzystanych w serialu. Usłyszymy utwory takich zespołów, jak Wham!, The Who, Duran Duran, The Pointer Sisters czy The Bangles oraz piosenki Should I Stay or Should I Go, Material Girl, Monster Mash czy Ghostbusters.

Czas trwania: 3 godz. 15 min.

Koncert „Stranger Things” odbędzie się w czwartek, 28 maja o godz. 22.00 w Hotelu Forum.

Bilety na 13. FMF do kupienia na eventim.pl.

źródło: zdj. główne Netflix / materiały prasowe fmf.fm