„1917” – finałowy zwiastun i plakat wojennej produkcji Sama Mendesa

Na kilka dni przed premierą studio Universal Pictures pokazał finałowy zwiastun i plakat filmu „1917” opowiadającego o losach żołnierzy walczących podczas I wojny światowej.

W szczytowym okresie pierwszej wojny światowej dwóch młodych żołnierzy z brytyjskiej armii Schofield (George MacKay) i Blake (Dean-Charles Chapman) zostają wyznaczeni do niemal niemożliwej misji. Ich zadaniem jest przekroczenie granicy wroga i dostarczenie wiadomość, która powstrzyma śmiertelny atak na setki żołnierzy.

Scenariusz do filmu napisali Sam Mendes, który zajął się także reżyserią oraz Krysty Wilson-Cairns.  Główne role zagrali Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Daniel Mays, Adrian Scarborough, Jamie Parker, Nabhaan Rizwan, Claire Duburcq, Colin Firth i Benedict Cumberbatch.

Za produkcję filmu „1917” odpowiadają DreamWorks Pictures i Universal Pictures. Autorem zdjęć jest Roger Deakins, a muzykę skomponował stały współpracownik reżysera Thomas Newman, który stworzył muzyczną oprawę do sześciu poprzednich filmów Mendesa.

Produkcja zadebiutuje na ekranach kin 25 grudnia bieżącego roku. W Polsce film „1917” wejdzie do kin 24 stycznia 2020 roku.

źródło: Universal Pictures