20 najpopularniejszych komiksów 2023 roku od Egmontu. Superbohaterowie nieobecni

Przyszła pora na komiksowe podsumowanie 2023 roku. Wydawnictwo Egmont ujawniło listę 20 najpopularniejszych tytułów ostatnich dwunastu miesięcy. Po jakie tytuły w kończącym się roku najchętniej sięgali polscy czytelnicy? Poznajcie szczegóły.

Te komiksy czytaliśmy w 2023 roku. Egmont ujawnił TOP 20

Wydawnictwo Egmont ujawniło listę swoich najpopularniejszych komiksów na przestrzeni ostatniego roku. O tym, które komiksy w ostatnich miesiącach sprzedawały się najlepiej, poinformował w najnowszym odcinku cotygodniowego programu Wieści ze świata komiksu Tomasz Kołodziejczak, który do czerwca bieżącego roku stał na czele polskiego oddziału Egmontu.

Pierwszą dziesiątkę rankingu w 2023 roku zdominowały komiksy z serii Thorgal. Na pierwszym miejscu znalazł się jednak – podobnie zresztą jak i rok temu – komiks Kajko i Kokosz – Szkoła latania, który od lat cieszy się największym zainteresowaniem wśród czytelników. Przypomnijmy, że komiks ten wywalczył sobie trzy lata temu tytuł najlepiej sprzedającego się albumu ostatniej dekady (2010-2020). Względem zeszłego roku z pierwszej dziesiątki wypadły jednak pozostałe albumy serii Kajko i Kokosz, który w ostatnich miesiącach zastąpiły kolejne odsłony serii należących do świata „Thorgala”.

Sprawdź też: Nowy rok, nowe premiery! HBO Max ujawnia styczniowe hity, które trzeba zobaczyć!

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa komiksy z serii „Asteriks” oraz kolejny tom przygód Wiedźmina i piąty rozdział serii „Cyberpunk 2077”. Warto też odnotować, że w tym roku Egmont rozpoczął na poważnie wydawanie mang, a jedna z nich znalazła się na dwunastej lokacie – to tytuł z serii „Twisted-Wonderland”.

Podsumowując ostatnie miesiące, Kołodziejczak stwierdził, że wydawnictwo Egmont wypuściło w 2023 roku na rynek 330 nowości i około 180 dodruków, co daje ponad 500 komiksów dostarczonych na rynek. W pierwszej dwudziestce nie znalazł się w tym roku żaden superbohaterski komiks. Możemy to odbierać jako kolejny już znak, że zarówno Marvel, jak i DC miały w ostatnim roku wyjątkowo kiepski okres, o czym świadczyły już wyniki filmów superbohaterskich pokazywanych w kinach i seriali emitowanych w streamingu.

TOP 20 najchętniej kupowanych komiksów wydawnictwa Egmont w 2023 roku: 

 1. Kajko i Kokosz. Szkoła latania
 2. Thorgal, tom 41. Tysiąc oczu
 3. Thorgal Saga. Żegnaj, Aaricio
 4. Thorgal Młodzieńcze lata, tom 11. Grym
 5. Kajko i Kokosz Złota Kolekcja, tom 6.
 6. Asteriks, tom 40. Biały Irys
 7. Wiedźmin, tom 7. Ballada o dwóch wilkach
 8. Asteriks. Imperium smoka
 9. Cyberpunk 2077, tom 5. Słowo honoru
 10. Najwybitniejsi naukowcy. Kopernik. Centrum wszechświata
 11. Wiedźmin, tom 1. Dom ze Szkła
 12. Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartstlabyulu, tom 1.
 13. Wiedźmin. Adaptacje opowiadań A. Sapkowskiego, tom 2. Mniejsze zło
 14. Star Wars. Mandalorianin, tom 1.
 15. Thorgal, tom 1. Zdradzona czarodziejka
 16. Cyberpunk 2077, tom 1. Trauma Team
 17. Wujek Sknerus. Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza
 18. W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni
 19. Star Wars. Wojna łowców nagród. Jeszcze jedno zadanie
 20. Star Wars. Wielka Republika, tom 3. Koniec Jedi

zdj. Egmont