3 filmowe premiery na weekend od HBO Max! Tom Hanks w roli głównej

W sobotę platforma HBO Max uzupełniła ofertę o trzy głośne premiery filmowe. Wszystkie z nich łączy aktor Tom Hanks. Możecie obejrzeć jeden z największych klasyków z udziałem aktora, jedną z jego najnowszych kreacji oraz nieco starszą produkcję, w której Hanks dał prawdziwy popis aktorstwa.

Co obejrzeć w weekend? 3 filmowe premiery na HBO Max z Tomem Hanksem.

Na platformę HBO Max trafiły dzisiaj trzy filmy z bogatej filmografii Toma Hanksa. Najstarszy z nich, to „Filadelfia”, przejmujący dramat z 1993 roku poruszający problem AIDS i dyskryminacji osób zarażonych wirusem HIV. Film nominowano do pięciu Oscarów i w dwóch kategoriach przyznano mu statuetki. Nagrodę odebrał właśnie Tom Hanks za rolę Andrew Becketta, cenionego pracownika renomowanej kancelarii prawniczej, który dowiaduje się, że jest chory na AIDS. Informacja ta zmienia diametralnie jego życie osobiste i zawodowe. Drugi Oscar powędrował do Bruce’a Springsteena za piosenkę „Streets of Philadelphia”, którą możemy usłyszeć na początku filmu. 

Pojawiły się też dwa nieco młodsze filmy z filmografii Hanksa. Pierwszy z nich to „Kapitan Philips” w reżyserii Paula Greengrassa, w którym aktor wcielił się w Richarda Phillipsa, tytułowego kapitana na kontenerowcu płynącym do Kenii. Statek zostaje porwany przez piratów z Somalii, a Phillips staje się ostatecznie jednym z głównych zakładników. Film oparto na prawdziwych wydarzeniach, a Hanks daje w nim brawurowy popis realistycznego aktorstwa.

Listę dzisiejszych premier zamyka film „Cóż za piękny dzień”, w którym aktor wcielił się we Freda Rogersa, twórcę najdłużej emitowanego serialu telewizyjnego pod tytułem „Mister Rogers' Neighborhood”, który był wyświetlany od 1968 roku do 2001 roku. Film skupia się przede wszystkim na wielkiej przyjaźni Rogersa z dziennikarzem Tomem Junodem, który otrzymał zlecenie na opisanie historii słynnego producenta. Za rolę w tej produkcji Hanks otrzymał nominację do Oscara.

Filmy z Tomem Hanksem gdzie obejrzeć?

  • „Filadelfia” (HBO Max)
  • „Kapitan Philips” (HBO Max)
  • „Cóż za piękny dzień” (HBO Max)
  • „Elvis” (HBO Max)
  • „Mężczyzna imieniem Otto” (HBO Max)

zdj. HBO Max