3. sezon serialu „Miasto na wzgórzu” z pierwszą zapowiedzią od Showtime. O czym opowie? Kiedy fabuła?

Stacja Showtime udostępniła pierwszą zapowiedź nadchodzącego, trzeciego już sezonu serialu kryminalnego pt. „Miasto na wzgórzu”. Wraz z trwającym nieco ponad minutę klipem poznaliśmy także datę premiery nowej serii, w której w rolach głównych występują Kevin BaconAldis Hodge.

Fabuła 3. sezonu serialu „Miasto na wzgórzu”? O czym opowie nowa seria?

Trzeci sezon „Miasta na wzgórzu” przenosi nas do bostońskiej dzielnicy Beacon Hill. Po odejściu z FBI Jackie Rohr (Bacon) dostaje nową posadę jako ochroniarz bogatej rodziny. Bohaterowi wiedzie się dobrze do czasu, gdy na światło dzienne zaczynają wychodzić pewne tajemnice. Kiedy rozpoczyna się śledztwo, prokurator Decourcy Ward (Hodge) dostrzega szansę, by wreszcie rozprawić się z machiną, która utrwala zepsuty system sądownictwa karnego.

Siobhan Quays, reprezentująca pracownika budowlanego, który został ciężko ranny podczas projektu Big Dig, na własnej skórze przekonuje się o korupcji panującej w mieście. Jednocześnie kobieta próbuje radzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami z minionego roku. Jenny Rohr może potwierdzić, że niektóre doświadczenia — biorąc pod uwagę jej historię z ojcem — potrafią prześladować do granic wytrzymałości.

Sprawdźcie też: Ben Foster jako polski bokser walczący w obozie koncentracyjnym. Zwiastun nowego filmu HBO

„Miasto na wzgórzu” — obsada i twórcy 3. sezonu serialu Showtime

kevin bacon and aldis hodge in city on a hill for showtime.png

Oprócz Bacona i Hodge'a w nowej serii wystąpią także m.in. Lauren E. Banks jako Siobhan Quays, Jill Hennessey jako Jenny Rohr, Corbin Bersen jako Sinclair Dryden, były wybitny agent FBI i mentor Jackiego, Joanne Kelly jako Letitia, żona Sinclaira oraz znany z występu w „Pogromcach duchów” Ernie Hudson jako Franklin Ward. Hudson sportretuje owdowiałego ojca Decourcy'ego.

W roli showrunnera trzeciego sezonu powróci Tom Fontana, który ponownie pełnić będzie funkcję producenta wykonwaczego trzeciego sezonu. Na tym stanowisku znajdują się również Jennifer Todd, Jorge Zamacona, Kevin Bacon, Aldis Hodge, Ben Affleck, Matt Damon oraz Barry Levinson.

Rzućcie okiem na: Pierwsze pięć minut serialowego remake'u „Człowieka, który spadł na Ziemię” od Showtime

Kiedy premiera 3. sezonu „Miasta na wzgórzu”? Ile odcinków zobaczymy?

Tak jak w poprzedniej serii, na całość 3. sezonu serialu Showtime złoży się osiem odcinków. Pierwszy z nich zadebiutuje dokładnie 10 lipca, a każdy kolejny emitowany będzie tydzień po tygodniu, aż do 28 sierpnia

Wszystkie dotychczasowe odcinki serialu możecie obejrzeć na platformie HBO Max.

Źródło i zdj. Showtime