Netflix posłuchał fanów? Skasowany serial jednak POWRÓCI z upragnionym trzecim sezonem!

Wygląda na to, że fani serialu fantasy o tytule „Warrior Nun” zdołali przemówić do włodarzy Netfliksa głośniej od słupków oglądalności. Ponad pół roku po skreśleniu dalszych planów wobec serii dowiadujemy się, że postanowiono dać jej kolejną szansę i zlecono realizację trzeciego sezonu.

Drugi sezon „Warrior Nun” nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród widzów, co przesądziło w grudniu ubiegłego roku o anulowaniu serialu i odrzuceniu pomysłu na stworzenie trzeciej serii. Drugi sezon debiutujący w listopadzie 2022 wygenerował w pierwszy weekend zaledwie 26,22 mln godzin wyświetlania. W pierwszym pełnym tygodniu dorzucił tylko 27,74 mln godzin i w następnych tygodniach wypadł za pierwszą dziesiątkę rankingu. Był to wyjątkowo słabył rezultat, który – na pewien czas – przekreślił szanse na kontynuowanie opowiadanej historii.

Teraz o – mogłoby się wydawać – mało prawdopodobnym powrocie ze streamingowego niebytu napisano na łamach serwisu Bloody Disgusting. Z raportu dowiadujemy się, że produkcja doczeka się trzeciego sezonu – wszystko dzięki inicjatywie fanów produkcji, którzy od grudnia zeszłego roku zasypywali media społecznościowe apelami o przedłużenie przygód wojowniczej zakonnicy. 

Wkrótce po ogłoszeniu dalszego biegu „Warrior Nun” sprawę skomentował na swoim Twitterze sam główny twórca serii, Simon Barry. „Cieszę się mogąc potwierdzieć, że dzięki waszym połączonym głosom, waszej pasji i niezwykłym wysiłkom Warrior Nun powróci i będzie bardziej epickie niż moglibyście sobie wyobrazić” – pisał.

Sprawdź też: Pamiętacie te kultową grę? Mamy zwiastun horroru „Pięć koszmarnych nocy”

Warto dodać, że dotychczasowe wieści nie potwierdzają jednoznacznie, czy nowy sezon „Warrior Nun” trafi na Netfliksa, czy może przejdzie do oferty innej usługi, która zdecydowała się odkupić prawa realizacyjne od streamera. Na dalsze informacje w tej sprawie trzeba będzie jednak jeszcze trochę zaczekać.

Przypomnijmy, że serial Netfliksa opowiada o nowej adeptce mistycznego zakonu, który od wieków zajmuje się strzeżeniem Ziemi przed demonami. Główne role produkcji zagrali: Alba Baptista oraz Tristan Ulloa.

Aktualizacja: Wygląda na to, że Netflix nie będzie jednak zaangażowany w trzeci sezon serialu. Potwierdzono, że produkcja powróci na mały ekran, ale nie za sprawą Netfliksa. Mówi się, że możliwością pokazania nowych odcinków są stacja STARZ i platforma Peacock.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Rafael Henrique / Depositphotos.com