A jednak! Serial „The Boys” skończy się na piątym sezonie!

Jeszcze nie tak dawno Eric Kripke, showrunner serialu „The Boys”  sugerował, że hitowa produkcja od Amazona może doczekać się kilku kolejnych serii, ale okazuje się, że była to zasłona dymna przed dzisiejszą decyzją, która zapowiada, że piąty sezon superbohaterskiej serii będzie jednocześnie jej ostatnim.

Serial „The Boys” zakończy się po pięciu sezonach

Przygody głównych bohaterów serialu „The Boys” zakończą się wraz z następną serią. Eric Kripke odpowiadający za serialową ekranizację popularnych komiksów Gartha Ennisa, poinformował dzisiaj w mediach społecznościowych, że wraz z piątym sezonem pożegnamy się z Chłopakami i Siódemką.

„Tydzień, w którym debiutuje czwarty sezon #TheBoys to dobry czas, aby ogłosić, że piąty sezon będzie sezonem finałowym!” – Kripke ujawnił w swoim wpisie na portalu X (dawniej Twitter). Twórca serialu dorzucił do postu zdjęcie scenariusza do finałowego odcinka czwartego sezonu. „To zawsze był mój plan. Musiałem po prostu zachować ostrożność, dopóki nie dostałem ostatecznej zgody od Vought. Jestem podekscytowany możliwością doprowadzenia tej historii do krwawego, epickiego i wilgotnego punktu kulminacyjnego!”

Sprawdź też: Czas na nową platformę Max. Cena, lista filmów i seriali, treści 4K – jak wypada następca HBO Max?

Informację o zakończeniu serialu po pięciu sezonach przekazano na chwilę po tym, jak zniesione zostało embargo na recenzje czwartej serii „The Boys”. Na razie przy 29 tekstach nowe odcinki mogą liczyć na 83% pozytywnych recenzji i średnią ocenę 7,60 w dziesięciostopniowej skali. Jak na razie jest to jednak najsłabszy wynik spośród wszystkich dotychczasowych sezonów, z których pierwszy może pochwalić się 85% wynikiem, drugi 97%, a trzeci 98%.

Czwarty sezon zadebiutuje już w czwartek 13 czerwca. Tego dnia na platformie Prime Video swoją premierę będą miały trzy pierwsze odcinki sezonu. Kolejne będą ukazywać się co tydzień, aż do finału sezonu 18 lipca.

zdj. Amazon Prime Video