Adam Driver i Lady Gaga w pierwszym zwiastunie „House of Gucci”

Po zaprezentowaniu serii plakatów z głównymi bohaterami filmu „House of Gucci” studio MGM udostępniło pierwszy zwiastun nowego widowiska Ridleya Scotta.

Maurizio Gucci był wnukiem Guccio Gucciego i szefem słynnego domu mody Gucci, ale sprzedał swoje akcje w 1993 roku za 170 milionów dolarów na rzecz grupy inwestycyjnej Investcorp. W 1995 roku, półtora roku po sprzedaży akcji, został zastrzelony na schodach przed swoim biurowcem w Mediolanie. Śledczy początkowo podejrzewali, że za śmierć Włocha odpowiedzialni są członkowie rodziny Guccich, którzy nie byli zadowoleni ze sprzedaży rodzinnego biznesu, ale ostatecznie okazało się, że zabójstwo mężczyzny zleciła jego była żona, Patrizii Reggiani, z którą Maurizio rozstał się po 12 latach małżeństwa w 1985 roku.

W Maurizio Gucciego wcielił się Adam Driver, a jego żonę zagrała Lady Gaga. Patrizia Reggiani została skazana na 29 lat więzienia za zlecenie zabójstwa swojego męża, ale wyszła na wolność trzy lata temu po spędzeniu 18 lat za kratkami. Kobieta twierdziła przed sądem, że zabójstwo zostało zorganizowane przez wróżkę, która „wyczytała w jej myślach” chęć dokonania zemsty na byłym mężu.

W filmie zagrali także Jared Leto wcielający się w projektanta mody Paolo Gucciego, Al Pacino, Jeremy Irons oraz Salma Hayek wcielająca się w Pinę Auriemmę, najlepszą przyjaciółkę Patrizii, która pomogła jej w zorganizowaniu morderstwa męża.

Reżyserią zajął się Ridley Scott, a za scenariusz odpowiada Roberto Bentivegna. Premiera filmu „House of Gucci” odbędzie się 24 listopada tego roku.

zdj. MGM