Driver, Leto, Pacino i De Niro dołączą do Lady Gagi w filmie RIdleya Scotta

Ridley Scott nie skończył jeszcze pracy na planie swojego nowego filmu The Last Duel, ale reżyser wykorzystuje przerwę w zdjęciach wywołaną pandemią do kompletowania obsadę do swojej kolejnej produkcji. Udział w filmie o zabójstwie Maurizio Gucciego, którego gwiazdą została Lady Gaga, negocjują obecnie Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Robert De Niro, Jack Huston i Reeve Carney.

Scott stanie za kamerą oraz wyprodukuje film wraz ze swoją żoną w ramach własnej firmy Scott Free Productions. Scenariusz do filmu napisał Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay pod tytułem Forden The House of Gucci: Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed.

Maurizio Gucci był wnukiem Guccio Gucciego i szefem słynnego domu mody Gucci, ale sprzedał swoje akcje w 1993 roku za 170 milionów dolarów na rzecz grupy inwestycyjnej Investcorp. W 1995 roku, półtora roku po sprzedaży akcji, został zastrzelony na schodach przed swoim biurowcem w Mediolanie. Śledczy początkowo podejrzewali, że za śmierć Włocha odpowiedzialni są członkowie rodziny Guccich, którzy nie byli zadowoleni ze sprzedaży rodzinnego biznesu, ale ostatecznie okazało się, że zabójstwo mężczyzny zleciła jego była żona, Patrizii Reggiani, z którą Maurizio rozstał się po 12 latach małżeństwa w 1985 roku.

To właśnie w Patrizii Reggiani wcieli się Lady Gaga, a film zapowiadany jest jako dramat opowiadający o kulisach wielkiego biznesu, walki o wpływy i chciwości. Patrizia Reggiani została skazana na 29 lat więzienia, ale wyszła na wolność trzy lata temu po spędzeniu 18 lat za kratkami. Kobieta twierdziła przed sądem, że zabójstwo zostało zorganizowane przez wróżkę, która „wyczytała w jej myślach” chęć dokonania zemsty na byłym mężu.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros. / Sony Picutres / MGM / Samuel Goldwyn Films / Netflix