Adam Driver zastąpi Afflecka w nowym filmie Ridleya Scotta?

Adam Driver prowadzi negocjacje na temat dołączenia do obsady filmu „The Last Duel”, którego gwiazdą będzie Matt Damon, a reżyserem Ridley Scott.

Film będzie opierał się na powieści Erica Jagera pod tytułem „The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France”. Scenariusz na podstawie książki napisali wspólnie Matt Damon, Ben Affleck oraz reżyserka i scenarzystka Nicole Holofcener, która miała szansę na zgarnięcie Oscara za scenariusz do filmu „Czy mi kiedyś wybaczysz?” z 2018 roku.

Jeśli Driver podpisze kontakt na zagranie w filmie, to wcieli się w bohatera, który wcześniej łączony był z Benem Affleckiem. Angaż Afflecka nie został jednak nigdy oficjalnie potwierdzony, a teraz  mówi się, że aktor nie zagra jednego z głównych bohaterów ze względu na napięty harmonogram i pojawi się w produkcji jednie w jednej z drugoplanowych ról.

Studia Disney i Fox cały czas nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o realizacji projektu, ale jeśli film zostanie zatwierdzony, to prace na planie powinny rozpocząć się na początku 2020 roku.

Historia opowiada o pojedynku między rycerzami Jeanem de Carrougesem i Jacquesem LeGrisem, do którego doszło 29 grudnia 1386 roku. Był to ostatni oficjalny pojedynek zatwierdzony przez francuskie władze, a dokładnie przez młodego króla Karola IV. Powodem konfliktu dawnych przyjaciół, których zagrają Driver i Damon, jest sprawa gwałtu. Jean de Carrouges oskarża byłego kompana o gwałt na żonie, Margerite de Carrouges, i po tym, jak miejscowe władze nie dają wiary słowom kobiety, zwraca się do Króla, aby ten zezwolił na pojedynek sądowy, dzięki któremu rycerz będzie mógł udowodnić winę swojego dawnego przyjaciela i oczyścić żonę z zarzutu krzywoprzysięstwa. Gdy to Jean de Carrouges przegra pojedynek wolą Boga, jego żona zostanie spalona na stosie za fałszywe oskarżenie.

Ridley Scott i Kevin Walsh wyprodukują widowisko w ramach studia reżysera, Scott Free. Matt Damon i Ben Affleck również zajmą stanowisko producentów z ramienia studia Pearl Street. Kilka lat temu z projektem jako reżyser był związany Martin Scorsese.

źródło: Variety.com / zdj. Fingerprint Releasing / Bleecker Street