Adaptacja klasyka od Edgara Allana Poego i inne lutowe premiery od Lost In Time

W lutym wydawnictwo Lost In Time zaprezentuje czytelnikom trzy tytuły i ponownie można się cieszyć na myśl o lekturze każdego z nich.

Lutowe zapowiedzi od Lost In Time

Przede wszystkim w sprzedaży pojawi się historia oparta na jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Edgara Allana Poego. Czy „Dom Usherów” przypadnie do gustu miłośnikom grozy i twórczości wspomnianego pisarza i poety? Oby tak się stało! Jean Dufaux jest również scenarzystą drugiej z lutowych nowości. Mowa o „Dwóch maskach”, czyli kolejnym po „Łupieżcach Imperiów” komiksie stworzonym przez duet Dufaux i Jamar.

Nie wiem, jak Wam, ale przez ten paryski półświatek opis „Dwóch maskach” kojarzy mi się nieco z fabułą „Króla rozpustników”. Ostatnią premierą będzie kontynuacja „Przysięgi”. Rok po debiucie tej serii na polskim rynku nadszedł czas na poznanie dalszych losów postaci z tego intrygującego świata. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.

„Dom Usherów”

Melancholijny dom Usherów… Jak odgadnąć, co ów dom skrywa, co zataja, co widział?… Każdy podróżny woli iść dalej swoją drogą, gdy natyka się na dom Usherów… Ja nie miałem tego szczęścia. – w ten sposób rozpoczyna się ta zaadaptowana na nowo gotycka opowieść grozy. Na jej planszach, stworzonych w technice koloru bezpośredniego, Edgar Allan Poe we własnej osobie wprasza się do domu rodu Usherów, którego los jest równie zgubny, co nieunikniony.

Jean Dufaux (Łupieżcy imperiów, Dwie maski) bierze na warsztat fantastyczną opowieść Edgara Allana Poego, zapraszając do współpracy hiszpańskiego artystę Jaimego Calderóna.

Dom Usherów komiks 

„Dwie maski”

Paryż, 1802 rok.  Pierwszy konsul, Napoleon Bonaparte, zostaje okradziony z cennego przedmiotu. Odnaleźć może go tylko jeden człowiek. To złodziej z zawodu, zwany „Drętwą”. Napoleon daje mu wybór: albo mu się powiedzie, albo wróci do więzienia. Aby wykonać powierzoną mu misję, Drętwa spotyka się z niebezpiecznymi ludźmi. Jednym z nich jest Mrówka, nowy władca paryskiego półświatka. Jakie sekrety skrywa pod maską? Co łączy go z pierwszym konsulem?

Od dzielnic biedoty po miejsca związane z władzą, od zabłoconych przedmieść po ociekające złotem pałace, „Dwie maski” to opowieść, która wciąga czytelnika na drugą stronę lustra, do świata między rzeczywistością i fikcją…  Wydanie zawiera kompletną opowieść, stworzoną przez Jeana Dufaux i Martina Jamara – autorów „Łupieżców imperiów”.

Polskie wydanie komiksu Dwie maski to integral (zamknięta historia) zawierająca wszystkie części oryginalnej serii Double masque: 1. La Torpille, 2. La fourmi, 3. L’archifou, 4. Les deux sauterelles, 5. Les coqs oraz 6. L’hermine.

Dwie maski komiks

„Przysięga” tom 2

Synowie Ziemi stracili króla, a być może nawet przegrali wojnę podczas straszliwej bitwy pod Al Astan, z której zwycięsko wyszli diuk Omelu, a także jego sojusznicy.  Osaczony w tym kupieckim mieście i ciężko ranny, Kiriel – dzięki opatrznościowemu przybyciu iccrińskiego statku oraz interwencji Fl’ar – znajduje dość osobliwą drogę ucieczki.

Lecz jaka jest w rzeczywistości przeszłość tajemniczej pani generał Peloris? I jaką rolę mają do odegrania słudzy Aniołów w tej ponurej intrydze, w wyniku której na całym kontynencie szerzy się chaos?  Wydanie zawiera tomy #4–6 serii „Przysięga”.

Polskie wydanie Przysięgi. Tom 2 jest albumem zbiorczym, zawierającym tomy 4-6 oryginalnej serii Servitude: Livre IV – Iccrins, Livre V – Shalin oraz Livre VI – Shalin.

Przysięga tom 2 komiks

zdj. Lost In Time