Aktorka z „Bridgertonów” w obsadzie nowej serii Netfliksa. O czym opowie „Lockwood & Co.”?

Aktorka Ruby Stokes, znana z roli Franceski Bridgerton w popularnym kostiumowym dramacie Netfliksa, dołączyła do obsady nowego serialu fantasy streamera. Zobaczymy ją w jednej z głównych ról w „Lockwood & Co.”, szykownym przez Joego Cornisha („Atak na dzielnicę”).

Serial będzie ekranizacją znanego cyklu powieści young adult Jonathana Strouda. Akcja pierwowzorów rozgrywa się w alternatywnej wersji współczesnego Londynu, paraliżowanego epidemią zjawisk nadprzyrodzonych. W metropolii na wagę złota są agencje detektywistyczne zajmujące się walką ze morderczymi zjawami. Główna bohaterka, zdolna nastolatka Lucy Carlyle, przybywa do miasta z zamiarem rozkręcenia własnej agencji, niezależnej od wpływów korporacji i podobnych interesów prowadzonych przez dorosłych. 

Poza Ruby Stokes w głównych rolach zobaczymy debiutujących aktorów Camerona Chapmana i Aliego Hadji-Heshmatiego. Na ekranie pojawią się tez Ivanno Jeremiah, Morven Christie i Luke Treadway. Pierwszy sezon „Lockwood & Co.” złoży się z ośmiu odcinków. Produkuje studio Complete Fiction, które Joe Cornish założył wspólnie z między innymi Edgarem Wrightem („Ostatniej nocy w Soho”). 

Warto dodać, że w Polsce książki z cyklu „Lockwood & Co.” ukazują się nakładem wydawnictwa Poradnia K. Na rodzimym rynku ukazały się dwa tomy serii, „Krzyczące schody” i „Szepcząca czaszka”.

Źródło: Deadline / zdj. Netflix