Alejandro G. Iñárritu wszedł na plan nowego filmu. Co wiemy o „Limbo”?

Alejandro G. Iñárritu rozpoczął prace produkcyjne nad kolejnym filmem. Produkcja znana jako „Limbo” będzie pierwszym reżyserskim przedsięwzięciem artysty od czasu celebrowanej „Zjawy” z Leonardo DiCaprio. 

Prace na planie ruszyły w Mexico City. Hiszpańskojęzyczny film opowie historię utrzymaną w konwencji baśni. Choć nie dysponujemy jeszcze zarysem fabularnym obrazu, „Limbo” ma eksplorować współczesną politykę i społeczeństwo Meksyku.

W obsadzie pojawi się między innymi meksykański aktor Daniel Giménez Cacho. Za design produkcji odpowiada Eugenio Caballero („Labirynt Fauna”), zaś operatorem został Darius Khondji („Siedem”). Prace zdjęciowe mają potrwać przez kolejnych pięć miesięcy. Choć data premiery nie została jeszcze ujawniona, możemy spodziewać się, że film zadebiutuje jeszcze w tym roku

Ostatni film reżysera, „Zjawa” z 2016 roku otrzymał aż 12 nominacji do Oscarów i trzy z nich zamienił na statuetki. Sam Iñárritu otrzymał Oscara za reżyserię, DiCaprio został wyróżniony za aktorską kreację, a Emmanuel Lubezki za zdjęcia.

Źródło: Deadline / zdj. 20th Century Studios