Alfre Woodard w obsadzie „Miasteczka Salem”. Aktorka zagra rolę doktor Cody

Nowe „Miasteczko Salem” odnalazło swoją wariację Van Helsinga. Rolę lekarki, doktor Cody, która pomoże głównemu bohaterowi w walce z krwiopijcami, zagra w filmie znana z „Annabelle”, „Luke'a Cage'a” i „SeeAlfre Woodard.

Przypomnijmy, że w oryginalnej powieści Stephena Kinga doktor Cody był mężczyzną, zaś w telewizyjnej ekranizacji z 2004 roku w rolę wcielił się Robert Mammone. W obsadzie nowej wersji, za którą jako scenarzysta i reżyser odpowie Gary Dauberman („Zakonnica”), wystąpią jeszcze Lewis Pullman, Makenzie Leigh, Spencer Treat Clark i Bill Camp.

Pullman znany między innymi z filmu „Źle się dzieje w El Royale” zagra rolę pisarza Bena Mearsa, który po latach powraca do rodzinnego miasteczka i staje się świadkiem dziwnych zdarzeń powiązanych z upiornym domem Marstenów. Leigh zobaczymy na ekranie jako Susan Norton, Bill Camp zagra Matthew Burke'a, nauczyciela w liceum w Salem, zaś Spencer Treat Clark wcieli się w Mike'a Ryersona, cmentarnego złodzieja, który zostaje jednym z wampirów.

Dodajmy też, że producentem nowej wersji „Salem” jest James Wan, twórca obu pierwszych części „Obecności” oraz debiutującego w przyszłym miesiącu horroru „Wcielenie”.

źródło: Collider / zdj. Apple