Alicia Vikander na pierwszych zdjęciach z serialu „Irma Vep” od studia A24 i HBO. Kiedy premiera?

W sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia przedstawiające Alicię Vikander w kreacji Miry, głównej bohaterki nadchodzącego serialu pt. „Irma Vep” od studia A24 i HBO. Produkcja jest telewizyjnym remakiem francuskiego filmu z 1996 roku o tym samym tytule. Za reżyserię obu projektów odpowiada Olivier Assayas, europejski twórca znany m.in. z „Sils Maria” czy „Stylistki”.

Alicia Vikander w serialu „Irma Vep” na HBO Max. Fabuła i obsada produkcji

Produkcja opowie o losach amerykańskiej aktorki mającej szczyt kariery za sobą. W obliczu niedawnego rozstania bohaterka chce podjąć się nowego wyzwania i przyjmuje rolę we francuskiej produkcji. Aktorka ma wystąpić w przeróbce francuskiego klasyka kina niemego pod tytułem „Les Vampires” stworzonego w 1915 roku przez Louisa Feuilladea. Podczas pracy na planie kryminalnego thrillera Mira zaczyna mieć wrażenie, że fikcyjny świat oraz rzeczywistość zaczynają się przenikać

Oprócz Vikander w obsadzie serialowego remake'u „Irmy Vep” znaleźli się również Byron Bowers („Kowboj na betonowej prerii”), który wcieli się w Eamonna, byłego chłopaka Miry, Tom Sturridge („Z dala od zgiełku”), który sportretuje Hermana, hollywoodzkiego filmowca, a także Kristen Stewart, której reżyser podarował niewielką rolę.

Sprawdź też: David Simon – sylwetka najlepszego współczesnego twórcy seriali

„Irma Vep” – kiedy premiera serialu na HBO Max? Ile odcinków zobaczymy?

Debiut serialowej „Irmy Vep” w serwisie HBO Max zaplanowany został na 6 czerwca. Wcześniej produkcja Assayasa pokazywana będzie w trakcie tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Cannes. Na całość pierwszego sezonu złoży się osiem odcinków. Każdy z nich wydawany będzie tydzień po tygodniu, aż do 25 lipca.

„Irma Vep” jako nowa „Irma Vep” na pierwszych zdjęciach z serialu HBO i A24

Alicia Vikander w serialu Irma Vep dla HBO.jpg

Alicia Vikander w serialu Irma Vep dla HBO 2.jpg

Zdj. Carole Bethuel / HBO