Alicia Vikander zastąpi Michelle Williams w roli ostatniej żony Henryka VIII w filmie „Firebrand”

Alicia Vikander zastąpi Michelle Williams w obsadzie produkcji „Firebrand” zapowiadanej jako psychologiczny horror rozgrywający się na dworze Tudorów. Aktorka wcieli się w ostatnią żonę Henryka VIII, którego zagra Jude Law.

Produkcja przedstawi historię Katarzyny Parr, szóstej i ostatniej żonie Henryka VIII, która przeżyła swojego męża o niecałe dwa lata. Była też jedyną z jego sześciu żon, która uniknęła wygnania lub śmierci. Alicia Vikander zastąpi w roli Katarzyny Parr wspomnianą Michelle Williams, która była związana z projektem od października zeszłego roku.

Wychodząc za Henryka VIII znanego ze swoich despotycznych rządów, Katarzyna nie miała żadnej gwarancji, że zdoła przeżyć małżeństwo z władcą Anglii. Spośród poprzednich sześciu żon Henryka dwie zostały wygnane, dwie skazane na śmierć, a jedna zmarła przy porodzie. Tymczasem Katarzyna Parr nie tylko przeżyła swojego męża, ale także potrafiła wpływać na aktualną sytuację w kraju, cieszyła się sympatią dzieci króla oraz odgrywała istotną rolę przy ich edukacji.

Sprawdź też: Co obejrzeć na HBO Max? Lista 25 najlepszych serialowych nowości i klasyków.

Reżyserią filmu zajmie się brazylijski twórca Karim Aïnouz znany jako twórca produkcji „Niewidoczne życie sióstr Gusmao”. Scenariusz przygotowały Jessica i Henrietta Ashworth pracujące przy serialu „Obsesja Eve”. Prace na planie ruszą w najbliższych miesiącach w Wielkiej Brytanii.

źródło: deadline.com / zdj. Amazon / Netflix