Amazon oficjalnie ogłasza uruchomienie sklepu Amazon.pl!

Po wielu latach spekulacji i przygotowań amerykański gigant oficjalnie poinformował o swoich planach na uruchomienie polskiego oddziału sklepu Amazon.

Amazon wkracza na kolejny etap przygotowań do uruchomienia serwisu Amazon.pl i umożliwił właśnie polskim przedsiębiorcom możliwość rejestracji swojego konta sprzedawcy w sekcji Seller Central. Polskie firmy mogą tym samym rozpocząć już proces przygotowywania swojej oferty dla przyszłych klientów serwisu.

Tak decyzję giganta komentował Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon:

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok. Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku, a Polscy klienci mogli dokonywać zakupów za pośrednictwem niemieckiej wersji serwisu Amazon.de oferującej polską wersję językową. Teraz sprzedażowy gigant stawia jednak na całkowicie polską wersję swojego serwisu, z której będą mogli korzystać zarówno polscy przedsiębiorcy, jak i klienci. W ciągu ostatnich siedmiu lat Amazon stworzył w Polsce ponad 18000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi

W tym roku uruchomione zostanie dziesiąte centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1000 nowych etatów.

źródło: blog.aboutamazon.pl / zdj. Amazon