Amazon.pl już działa. Jak wygląda oferta i zamawianie?

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Po kilku latach plotek i spekulacji w końcu wystartował polski oddział sklepu Amazon. Jak Amazon.pl wypada na tle zagranicznych odpowiedników?

Polska wersja sklepu nie różni się niczym szczególnym pod względem funkcjonalności i wyglądu. Mamy do czynienia po prostu z kolejną wersją Amazona, jednak na razie polski oddział nie oferuje jeszcze tak bogatej oferty jak jego zagraniczne odpowiedniki. W ofercie nie znajdziemy między innymi zbyt dużo wydań 4K UHD oraz cyfrowych wersji filmów, z których mogą korzystać klienci w innych krajach Europy. Jak na razie nasz krajowy oddział nie oferuje także urządzenia Fire TV, którego zagraniczne oddziały nie wysyłają do Polski. W ofercie pojawił się natomiast czytnik Kindle z reklamami, więc możemy zakładać, że oferta cały czas jest jeszcze uzupełniana.

Jeśli mieliście już konto na którymś z zagranicznych oddziałów serwisu Amazon, to możecie wykorzystać swoje dane do logowania na polskim Amazonie. Polska wersja sprzedażowego giganta oferuje na start darmową wysyłkę przy zamówieniach powyżej 100 zł, a jeśli chodzi o płatność, to możemy skorzystać z karty, aplikacji BLIK, przelewu za pośrednictwem firmy Przelewy24, a także karty podarunkowej.

Koszt dostawy dla zamówień poniżej 100 zł to:

  • Kurier: 11,99 zł za standardową dostawę (2-3 dni od złożenia zamówienia)
  • Kurier: 14,99 zł za priorytetową dostawę (na następny dzień od złożenia zamówienia)
  • Paczkomat: 8,99 zł za dostawę

Warto pamiętać, że jest to cennik wysyłki na przedmioty sprzedawane przez sklep Amazon.pl. Pozostali sprzedawcy sami ustalają koszty wysyłki. Rabat na darmową wysyłkę przy zamówieniach powyżej 100 zł również dotyczy wyłącznie zamówień obejmujących przedmioty sprzedawane przez Amazon.

Dodajmy, że polski oddział serwisu Amazon podobnie jak jego zagraniczne odpowiedniki oferuje klientom możliwość zwrotu przedmiotu. Macie na to 30 dni i zwrot następuje na koszt sprzedającego. Jak na razie polski Amazonie nie zaoferuje klientom usługi Prime pozwalającej na korzystanie z przyspieszonej dostawy.

zdj. Amazon