Amazon pokazał pierwszy teaser dreszczowca „The Devil’s Hour”. W roli głównej Peter Capaldi

Studio Amazon Prime pokazało pierwszy teaser swojego nowego serialu, zatytułowanego „The Devil's Hour”. W produkcji nawiązującej do mitów otaczających tak zwaną „diabelską godzinę”, a więc 3:33 w nocy, pojawiają się Peter Capaldi („Doktor Who”) i Jessica Raine („Patrick Melrose”). 

Nowa seria opowiada historię Lucy Chambers (Raine), kobiety, która każdej nocy budzi się dokładnie o 3:33. Mając przeczucie, że jej dom nawiedzają echa innego życia, Lucy usiłuje też poradzić sobie z obojętnym i bezuczuciowym ośmioletnim synem. Tymczasem w okolicy dochodzi do serii brutalnych zabójstw, które zmuszają bohaterkę do udzielenia odpowiedzi na pytania, które bardzo długo odsuwała.

Za „The Devil's Hour” odpowiada brytyjskie studio Harstwood Films, które wyprodukowało między innymi „Sherlocka” i ostatnią serialową adaptację „Drakuli”. Na serię złoży się sześć odcinków.

Capaldi wciela się w rolę dziwacznego odludka z morderczą obsesją. Jego bohater stanie się głównym podejrzanym lokalnej policji, kierowanej przez detektywa, w którego wcieli się Nikesh Patel („Starstruck”). O obsadzie pojawią się także Meera Syal („Yesterday”), Alex Ferns („Czarnobyl”) i Phil Dunster („Ted Lasso”). 

Dokładna data premiery serii nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Deadline / zdj. BBC