Platforma Amazon Prime Video wznowiła w końcu prace na planie serialowego „Władcy Pierścieni”. Do ponownego uruchomienia kamer przygotowuje się także ekipa serialu „Cowboy Bebop” od Netfliksa.
Amazon wznowił prace na planie serialu w Nowej Zelandii, gdzie ekipa pracowała przed wybuchem epidemii koronawirusa. Wcześniej mówiło się, że ekipa wznowiła prace już na początku sierpnia tego roku, ale najwidoczniej był to termin rozpoczęcia przygotowań do ponownego wejścia obsady na plan. Przypomnijmy, że Amazon odesłał obsadę oraz ekipę zdjęciową z Nowej Zelandii w połowie marca tego roku. Mówiło się, że ekipa zdążyła nakręcić dwa pierwsze odcinki serialu przed przerwaniem prac. Przerwę spowodowaną epidemią scenarzyści projektu wykorzystali podobno na dopracowanie historii oraz rozpisanie odcinków drugiego sezonu, który został już oficjalnie potwierdzony przez Amazon.
Główne role w pierwszym sezonie zagrają: Robert Aramayo, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath, MarkellaKavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Tyroe Muhafidin, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers oraz Daniel Weyman. Akcja serialu „Władca Pierścieni” ma zostać osadzona w Drugiej Erze, czyli na długo przed wydarzeniami z filmów. Przypomnijmy bowiem, że akcja trylogii „Władcy Pierścieni” rozgrywa się w Trzeciej Erze, po pierwszym upadku Saurona, który jest także końcem Drugiej Ery zapoczątkowanej ostatecznym pokonaniem Morgotha.
Netflix uruchamia prace na planach seriali „Cowboy Bebop” i „Sweet Tooth”
Kolejnym serialem, który wznowi prace na planie w Nowej Zelandii, będzie „Cowboy Bebop” od Netfliksa. Ekipa ma zameldować się na planie 30 września, czyli dwa tygodnie po tym, jak Netflix rozpoczął prace nad serialem „Sweet Tooth”.
Prace na planie pierwszego sezonu serialu „Cowboy Bebop” zostały przerwane w październiku zeszłego roku ze względu na kontuzję, której doznał na planie jej główny gwiazdor, John Cho. Aktor uległ poważnej kontuzji kolana podczas kręcenia jednej z rutynowych i dobrze przećwiczonych scen. Ekipa pracowała na planie w Nowej Zelandii, ale aktor został przetransportowany do Los Angeles, gdzie przeszedł operację i rehabilitację. Mówiło się, że ze względu na kontuzję aktora prace na planie zostaną opóźnione o siedem, a nawet dziewięć miesięcy. Produkcja okazała się więc jednym z nielicznych beneficjentów pandemii koronawirusa.
John Cho wciela się w serialu w Spike'a Spiegela, a na pozostałą obsadę serialu składają się jeszcze: Mustafa Shakir jako przyjaciel Spike'a Jet Black, Daniella Pineda jako Faye Valentine, łowczyni nagród pracująca ze wspomnianą dwójką i Alex Hassell w roli największego wroga głównego bohatera Viciousa.
Japońska animacja „Cowboy Bebop”, która jest inspiracją dla aktorskiej wersji Netfliksa, debiutowała w 1998 roku i doczekała się dwudziestu sześciu odcinków. Głównym wątkiem jej fabuły są przygody grupy łowców nagród, działających w latach 70. XXI wieku.
źródło: deadline.com / zdj. Amazon