Amazon zapowiada nowy serial kryminalny. To adaptacja popularnego cyklu Harlana Cobena

Platforma Prime Video wypuściła zwiastun serialu kryminalnego pt. „Harlan Coben's Shelter”. Projekt jest odcinkową adaptacją pierwszego tomu z cyklu „Mickey Bolitar” od amerykańskiego mistrza gatunku. Wzorem literackiego pierwowzoru obraz został utrzymany w konwencji young adult. Rzućcie okiem na zapowiedź.

Fani Harlana Cobena będą zachwyceni. Amazon pokaże nowy serial kryminalny

Książka Cobena z 2011 roku ukazała się także na polskim rynku wydawniczym pt. „Schronienie” W naszym kraju do księgarń tekst już rok po premierze amerykańskiej wprowadziło wydawnictwo Albatros. Do tej pory w serii wydane zostały trzy pełne tomy. Tak oto przedstawia się oficjalny opis pierwszego z nich:

Na oczach Mickeya Bolitara, bratanka detektywa Myrona Bolitara, zginął ojciec. Jego matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem. Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego - przede wszystkim detektywistyczny talent. Kiedy znika koleżanka Mickeya, ten robi wszystko, co na jego miejscu zrobiłby wuj - rozpoczyna śledztwo. 

Sprawdź też: Amazon pokaże romantyczny hit tego lata. To adaptacja bestsellerowego romansu

W rolach głównych adaptacji Amazona występują: Jaden Michael jako Mickey, Constance Zimmer jako Shira, ciotka Mickeya, Adrian Greensmith jako Spoon, Abby Corrigan jako Ema oraz Sage Linder jako Rachel Caldwell. Serial ma zadebiutować u streamera już 18 sierpnia. Na całość debiutanckiego sezonu złoży się 8 odcinków.

Źródło: Prime Video / Wydawnictwo Albatros / Zdj. Prime Video