AMC promuje „Wywiad z wampirem” pomimo wstrzymania zdjęć. Pierwszy teaser 2. sezonu

Do sieci trafiła premierowa zapowiedź 2. sezonu serialowej adaptacji „Wywiadu z wampirem” - jednego z największych hitów stacji AMC, który został oparty na kultowej powieści Anne Rice o tym samym tytule. Teaser zadebiutował w internecie pomimo ostatnich komunikatów o zawieszeniu zdjęć do nowych odcinków z powodu strajku scenarzystów i aktorów.

Serial śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca, pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi. Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta: przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem

Sprawdź też: Spin-offy „The Walking Dead” dostaną drugie sezony! Daryl wraca w zwiastunie

Obsadę „Wywiadu z wampirem” tworzą przede wszystkim: Jacob Anderson („Gra o tron”), Sam Reid („Belle”), Assad Zaman („Vera”) oraz Eric Bogosian („Sukcesja”). Do ekipy aktorskiej w 2. sezonie dołączyli głównie Ben Daniels („House of Cards”) jako Santiago, a także Delainey Hayles („Szpital Holby City”), która zastąpiła obsadzoną wcześniej Bailey Bass w roli Claudii.

Zapowiedź sugeruje, że premiery 2. sezonu hitu AMC powinniśmy spodziewać się w 2024 roku. Choć odpowiada to wcześniejszym założeniom stacji o debiucie w pierwszej połowie przyszłego roku, to nie można wykluczyć, iż termin ten ulegnie zmianie w związku z pewnymi opóźnieniami strajkowymi. Przypomnijmy, że produkcja zaczęła być emitowana w Polsce na oficjalnym kanale telewizyjnym AMC. Jej debiut w naszym kraju przypadł na zeszłoroczny listopad.

Zdj. AMC